Міністерство оборони має намір залучити до робіт з розмінування територій ветеранів та людей з інвалідністю.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба відомства.
Однією з ключових задач протимінної діяльності в рамках Міністерства оборони є забезпечення рівних можливостей для всіх, особливо шляхом залучення більше жінок, ветеранів, людей, що зазнали наслідків від вибухонебезпечних предметів, а також осіб з інвалідністю.
Згідно з інформацією, це питання обговорювалося на семінарі під назвою "Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до роботи в протимінній сфері", що відбувся у Києві за підтримки уряду Швеції.
"Сьогодні ми зосереджуємо особливу увагу на впровадженні політик, які гарантують рівний доступ до професій у галузі протимінної діяльності. Це включає розробку спеціалізованих навчальних програм, що охоплюють як технічні, так і нетехнічні навички, необхідні для ефективної роботи в цій області, а також створення умов для комфортного та безпечного працевлаштування", - підкреслив полковник Олег Шуварський, начальник управління протимінної діяльності та заступник начальника Головного управління з питань протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.
ООН реалізує в Україні ініціативу, спрямовану на працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема ветеранів війни. У рамках цієї програми перші чотири українці, які зазнали травм від вибухонебезпечних предметів, знайшли роботу в міжнародній організації The HALO Trust.
Як зазначили в міністерстві, вони планують вивчати супутникові зображення та дані з безпілотних літальних апаратів для виявлення і картографування територій, забруднених мінами. При цьому, українці отримали пропозицію про роботу всього через місяць після завершення спеціалізованого курсу, який був спрямований на інтеграцію осіб з інвалідністю в протимінну діяльність.
Крім іншого, учасників семінару представили різноманітні методи працевлаштування та створення робочих місць для людей з інвалідністю в сфері протимінної діяльності, а також були проведені практичні тренінги.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, під час Конференції з питань протимінної діяльності в Україні-2024 (UMAC-2024) держави-партнери оголосили про нові зобов'язання на підтримку гуманітарного розмінування, які становлять близько 70 мільйонів доларів.