Угода між Трампом і Путіним навряд чи має шанси на успіх: подробиці від The Telegraph.

Телефонна бесіда між президентом США Дональдом Трампом та російським президентом-диктатором Володимиром Путіним не призвела до жодних суттєвих змін. Цей обмін думками мав стати тестом для визначення, наскільки Москва готова до завершення конфлікту.
Цю інформацію викладено в статті наукового співробітника Defense Priorities Даніела ДеПетріса, опублікованій в The Telegraph.
"Президент однозначно підтвердив, що США не мають наміру капітулювати. Ми прагнемо отримати конкретні результати," - зазначив віцепрезидент Джей Ді Венс.
Однак, крім запевнення в намірі продовжити діалог, суттєвих досягнень не було. Після двохгодинної бесіди з Путіним, а також наступних переговорів з президентом України Володимиром Зеленським і європейськими лідерами, Трамп намагався максимально підкреслити свої зусилля.
"Президент США опублікував на платформі Truth Social заклик до Росії та України терміново розпочати діалоги для досягнення мирних угод і, що не менш важливо, для завершення війни."
Автор даної статті підкреслює, що бесіда між Трампом і Путіним не мала наміру призвести до значного дипломатичного зрушення. Більше того, він зазначає, що з урахуванням позицій України та Росії, сподіватися на інший результат було б, м'яко кажучи, наївним, а в гіршому випадку — абсолютно нерозумно.
"Трамп, попри всі свої сміливі слова про те, що Путіна та Зеленського потрібно зібрати разом, щоб щось обговорити, виглядав дедалі більш розчарованим через невдачі своїх зусиль. Трамп не є людиною, яка зосереджена на деталях. Але в нього також є своя гордість. Він не збирався визнавати, що мирні переговори нікуди не ведуть". - пише ДеПетріс.
Сподівання на те, що Трамп займе жорстку позицію, наприклад, висунувши Кремлю ультиматум і погрожуючи новими санкціями, не виправдалися. Як зазначає The Telegraph, Трамп продемонстрував, що не готовий вчинити з Путіним дії, які могли б загрожувати стабільності дипломатичних відносин.
За словами ДеПетріса, запровадження додаткових санкцій проти економіки РФ може налякати Кремль настільки, що він погодиться на короткострокове перемир'я. Однак такий поворот з боку Трампа може також підштовхнути Путіна до ще більшої небажання співпрацювати. А очільник Білого дому все ще хоче мирної угоди. Своєю чергою, господар Кремля має право вето на весь процес.
Невтішна новина полягає в тому, що ця угода стосується лише продовження діалогу, що є дуже скромним досягненням. Це зовсім не те остаточне вирішення конфлікту, яке Трамп прагне досягти.
Немає впевненості в тому, що подальші переговори приведуть до досягнення компромісу в питаннях, які розділяли росіян і українців протягом трьох останніх років. Це стосується, зокрема, відносин України із західними країнами, питання легітимізації російської окупації, можливості України вільно використовувати свою армію, а також гарантій безпеки, які можуть бути запропоновані.
"Жодна сторона насправді не зробила жодного кроку вперед, навіть попри сотні тисяч загиблих за останні три роки. Коли Київ і Москва минулого тижня зустрілися для перших прямих переговорів з березня 2022 року, вони вкотре озвучили свої традиційні позиції стосовно того, що є прийнятним, а що ні, для майбутньої мирної угоди", - зазначає The Telegraph.
ДеПетріс підкреслює: питання "які подальші кроки?" залишається без чіткої відповіді. Чи має Трамп запасний план на випадок, якщо переговори зазнають невдачі? Якщо такого плану немає, йому терміново потрібно його придумати. Варіанти обмежені: або повернення до політики колишнього президента Джо Байдена, що передбачає військову підтримку Україні та посилення санкцій, або ж відхід з процесу і делегування ініціативи європейським країнам.
"Перший сценарій здобуде популярність на Заході, проте призведе до нових конфліктів. Другий варіант викликатиме обурення, але, зрештою, буде більш етично виправданим у порівнянні з примусовим нав'язуванням мирної угоди Зеленському, яку він не схвалює," - підсумував автор статті.
Нагадуємо, що медіа-ресурс Sky News повідомив про те, як Володимир Путін насміхається над миротворчими ініціативами Дональда Трампа, спрямованими на завершення конфлікту в Україні. Проте, замість того, щоб вжити заходів проти "фюрера", президент США намагається уникнути тиску з боку тих, хто закликає до більш рішучих дій щодо диктатора.
За інформацією Financial Times, Стів Віткофф привозив Путіну мирний план Трампа, але "фюрер" його відкинув. Зауважимо, що йдеться "мирний план" з 22 пунктів, який спецпосланець США розробив "за участі України та Європи".
Водночас Bloomberg стверджує, що ймовірність досягнення угоди про припинення вогню в Україні значно знизилася. Високопоставлені дипломати з Європи поклали відповідальність за це на Путіна, звинувативши його у зриві мирних переговорів. Вони, насамперед, акцентують увагу на рішенні російського лідера відправити делегацію з низьким статусом на переговори.