Мита Трампа? Країни БРІКС планують виступити проти односторонніх тарифів.

За словами двох джерел, у проєкті заяви, підготовленому для зустрічі в Бразилії 6 липня, лідери висловлять "серйозну стурбованість" з приводу односторонніх тарифних і нетарифних заходів.
Також прем'єр-міністри висловлять осуд щодо введення "односторонніх примусових дій", що йдуть в розріз з "міжнародним правом". Проте остаточний варіант підсумкового комюніке ще може бути переглянутий.
Не вказуючи безпосередньо на адміністрацію Трампа, країни, очевидно, мають на увазі Сполучені Штати у контексті односторонніх мит, запроваджених Білим домом. В умовах загрози введення каральних зборів, держави, серед яких і засновник БРІКС Індія, намагаються укласти угоди зі США до 9 липня – терміну, встановленого Трампом для вступу тарифів у силу.
Водночас небажання безпосередньо кидати виклик Трампу відображає розбіжності всередині блоку, оскільки деякі країни, як-от Індія - ближче до Вашингтона, ніж інші, на тлі побоювань, що БРІКС може стати інструментом Китаю.
Відповідно до матеріалів проєкту, держави БРІКС мають різні погляди в порівнянні з адміністрацією Трампа стосовно ряду політичних питань. Зокрема, це стосується ситуації на Близькому Сході, що включає численні згадки про конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС у Газі.
Згідно з інформацією від представників влади, керівники можуть висловити свою "глибоку тривогу" щодо подій на палестинських територіях, зокрема через відновлення ізраїльських нападів та ускладнення доставки гуманітарної допомоги в Газу.
У цьому формулюванні також йдеться про засудження голоду як способу ведення війни, зокрема у контексті звинувачень, які були висунуті проти Ізраїлю, але які він відкидає.
Окрім цього, держави обговорюють ідею вимоги про повне виведення ізраїльських збройних сил з Гази, а також висловлюють протест проти насильницького переселення будь-якого палестинського населення з їхніх земель.
За інформацією Bloomberg, якщо подібна заява увійде до фінального документу після завершення дводенного саміту лідерів 7 липня, це може бути сприйнято як небажане втручання, адже в цей же день прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу планує зустріч з Трампом у Білому домі.
Окрім вказаного раніше, прогнозується, що лідери БРІКС висловлять свою підтримку Паризькій кліматичній угоді — угоді, з якої Трамп вийшов в односторонньому порядку. Одночасно вони піднімуть питання про необхідність глобального регулювання штучного інтелекту з метою зменшення можливих загроз.
Видання повідомляє, що Сполучені Штати займають провідні позиції у змаганні з розробки штучного інтелекту, активно протистоячи ініціативам щодо регулювання з боку країн, зокрема Європейського Союзу.