Мобілізаційні заходи, повістки та штрафи: в ТЦК розкрили важливу інформацію, яку має знати кожна людина.

Коли оголосили загальну мобілізацію та до якого числа продовжили
Українцям нагадали, що з 24 лютого 2022 року на фоні повномасштабної агресії Росії в Україні була оголошена загальна мобілізація.
При цьому строк проведення загальної мобілізації в Україні періодично продовжується.
У квітні 2025 року Верховна Рада ще раз ухвалила рішення про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні, яке триватиме як мінімум 90 днів, до 6 серпня 2025 року.
Таким чином, процес мобілізації триває безперервно на всій території України.
В цілому мобілізації в Україні підлягають чоловіки:
В обласному центрі комплектування та соціальної підтримки повідомили, що чоловіки у віці від 18 до 25 років підлягають мобілізації за таких умов:
"У деяких ситуаціях молоді чоловіки віком від 18 до 25 років не підлягають мобілізації, проте мають можливість добровільно укласти контракт," - зазначили в ТЦК.
Водночас, молоді люди віком від 18 до 24 років, які вирішили стати частиною українських збройних сил, мають можливість отримати одноразову фінансову винагороду у розмірі мільйона гривень за певних умов.
Йдеться про службу як у межах проекту "Контракт 18-24", так і до його старту.
У період дії воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років необхідно:
Окрім цього, громадяни, які підлягають військовій службі і є віком від 25 до 60 років, що отримали статус обмежено придатних до 4 травня 2024 року, повинні повторно пройти військово-лікарську комісію для оцінки своєї придатності до служби в армії.
У ТЦК та СП нагадали, що правовою основою оборони держави є:
Уточнюється, що відповідно до частини 5 статті 22 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами (передбаченими штатами воєнного часу):
"Кабінет Міністрів України затвердив порядок призову громадян на військову службу в умовах мобілізації та особливого періоду відповідно до постанови №560, прийнятої 16 травня 2024 року."
Вона встановлює, зокрема:
"У контексті організації мобілізаційних заходів формуються групи інформаційного сповіщення", - зазначили в ТЦК.
Зазначається, що військові, що займаються оповіщенням, є представниками посадового складу, які виконують свої службові обов'язки під час війни відповідно до діючих норм законодавства.
У цьому контексті представники ТЦК наділені наступними повноваженнями:
"Повістка є формальним запрошенням для громадян відвідати районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або їхні підрозділи," - зазначили представники.
Зазначається, що повістка може бути:
"Представники, що мають право вручати повістки, проводять інформування громадян як індивідуально, так і в складі команд оповіщення", - зазначили в ТЦК.
Підкреслюється, що процес вручення повісток резервістам та військовозобов'язаним відбувається безперервно, протягом доби.
За місцем проживання або за адресою, яку було задекларовано чи зареєстровано, резервісти та військовозобов'язані можуть отримати сповіщення, зокрема, через відповідні дільниці оповіщення.
Зазначається, що здійснювати оповіщення мають право:
У складі груп оповіщення можуть бути присутніми такі елементи:
У ТЦК та СП також зазначили, що серед поважних причин, які можуть виправдати неприбуття за повісткою або на повторне проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), визнаються такі:
В заключення, у ТЦК та СП підкреслили, що Національній поліції України було надано повноваження:
"У випадках порушення правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію на порушників чекає постанова про накладення адміністративного стягнення - у вигляді штрафу від 17 до 25,5 тисяч гривень", - повідомили українцям.