Мобілізація в'язнів: депутатка поділилася інформацією про кількість засуджених, які бажають вступити до Збройних Сил України.


За інформацією Шуляк, в Україні особи, які відбувають покарання, самостійно приймають рішення про можливий вступ до військової служби.

В Україні після ухвалення закону про мобілізацію ув'язнених тисячі засуджених висловили бажання приєднатися до Сил оборони. На відміну від РФ, у нашій країні такі люди самі вирішують, чи вступати їм до лав армії.

Цю інформацію озвучила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк в інтерв'ю для "Українського радіо".

"На кінець літа я отримала свіжі дані. Більше 5 тисяч осіб, які мають судимості, подали документи для мобілізації. Вже тоді були й перші жінки, які висловили бажання скористатися цією можливістю. Коли ми ухвалювали це законодавство, ми сподівалися, що наш мобілізаційний потенціал складе приблизно 10 тисяч осіб, придатних до служби. Проте не варто забувати, що всім цим людям необхідно пройти військово-лікарську комісію і психологічну експертизу, щоб стати повноцінними бійцями, готовими захищати нашу країну," – зазначила вона.

Шуляк підкреслила, що в Росії відбувається примусова мобілізація ув'язнених, яких відправляють на фронт. Вона зазначила, що в Україні ж мобілізація засуджених проводиться тільки з їхньою добровільною згодою.

"При цьому необхідна згода як засудженого, так і відповідної військової частини. Командир частини має право відмовити, якщо, наприклад, особа не відповідає певним критеріям або викликає у нього якісь сумніви. Таким чином, це має бути добровільна угода з обох сторін", - зауважила народна депутатка.

Крім цього Шуляк додала, що поки не знає, скільки ув'язнених зараз на фронті. Вона заявила, що це все відбувається в судовому порядку.

Раніше уряд України надав можливість звільнення від мобілізації для представників духовенства. Відповідно до ухваленого рішення, бронюванню підлягають "священнослужителі, які входять до списку посад, затвердженого Державною службою України з етнополітики та свободи совісті".

Також, колишній керівник Сухопутних військ США в Європі Бен Ходжес висловив свою думку щодо питань демобілізації та ротації військовослужбовців в Україні. Він зазначив, що вирішення проблеми з недостатньою кількістю військових на фронті повинно лежати на плечах українського населення та уряду.

Related posts