Мобілізація в Україні: нові місця перевірки чоловіків, окрім вулиць.


В Україні було офіційно уточнено, чи можуть перевіряти військово-облікові документи чоловіків віком від 18 до 60 років у процесі мобілізації не лише на вулицях, але й у інших громадських місцях.

Нещодавно в соціальних мережах почали з'являтися численні публікації від адвокатів та звичайних громадян, які стверджують, що поліція нібито перевіряла військові облікові документи навіть у тих чоловіків, що приходили до відділків як потерпілі. Це стосується випадків, коли чоловік звертався, щоб подати заяву про злочин, скоєний проти нього чи його близьких.

ТСН.ua звернувся до Національної поліції з інформаційним запитом, в якому поцікавився у керівництва Нацполіції, чи справді поліцейські перевіряють документи у громадян, які приходять для подачі заяви.

Нацполіція роз'яснила ситуацію, яка склалась в умовах воєнного стану.

"Пунктом 1 частини першої статті 31 закону (про Національну поліцію -- Ред.) передбачено, що поліція, з-поміж інших, може застосовувати такий превентивний захід як перевірка документів особи", -- повідомив у відповіді для ТСН.ua перший заступник начальника департаменту превентивної діяльності Нацполіції Анатолій Серединський.

Він продовжив: "Згідно з частиною другою статті 32 закону, під час воєнного стану та/або мобілізації (не рахуючи цільової), поліцейський має право вимагати від чоловіків віком від 18 до 60 років пред'явлення військового облікового документа разом із документом, що підтверджує особу. Це повинно здійснюватися таким чином, щоб поліцейський міг прочитати та зафіксувати інформацію, яка міститься в цих документах".

У відповіді Національної поліції підкреслюється, що керівники територіальних підрозділів поліції "забезпечують адміністративне затримання та доставлення резервістів і військовозобов'язаних, які скоїли адміністративні правопорушення відповідно до статей 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це відбувається на запит територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів Служби безпеки України або інших розвідувальних структур країни. Затримання таких осіб може виконуватись незалежно від їхнього місцезнаходження на військовому обліку, а після затримання їх доставляють до найближчого ТЦК та СП або до органів СБУ, чи відповідних розвідувальних підрозділів".

Related posts