Мобілізація в Україні: Верховна Рада запровадила новий реєстр — які відомості буде включено і хто з чоловіків опиниться в ньому.


Яка мета створення нового реєстру і хто матиме доступ до його інформації?

Парламент України, відомий як Верховна Рада, ухвалив законопроєкт №12066, що має на меті створення Єдиного реєстру військовослужбовців. На даний момент інформація про військових зберігається в реєстрі "Оберіг" або в різних системах обліку кадрів.

Для чого потрібен новий реєстр, які відомості він міститиме та хто матиме доступ до них — у коментарі для сайту ТСН.ua роз'яснила адвокат Марина Бекало.

Прийнятий закон 4061-IX (законопроєкт № 12066) не поширюється на військовозобов'язаних осіб, а стосується лише військовослужбовців Збройних сил України та військовослужбовців Державної служби спеціального транспорту.

Він передбачає створення окремого реєстру військовослужбовців, який передбачає електронну взаємодію -- взаємообмін відомостей -- з реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів, демографічним реєстром, реєстром актів цивільного стану громадян, реєстром фізичних осіб-платників податків.

Легкими словами: інформація про особу, яка підлягає військовій службі, до моменту отримання статусу військовослужбовця зберігається в реєстрі "Оберіг". Після мобілізації або укладення контракту на військову службу, її дані перейдуть до реєстру військовослужбовців, де ця особа буде обліковуватися під час служби, -- зазначила Марина Бекало в інтерв'ю ТСН.ua.

Список інформації, що буде включено до цього реєстру, повинен бути попередньо затверджений відповідною постановою Кабінету Міністрів України, яка також визначатиме правила його ведення.

"Але вже можна зробити загальний висновок, що до таких будуть відноситься, окрім військово-облікових даних, також дані про пройдені військово-лікарські комісії та факти лікування під час проходження військової служби, посадові (службові) відомості та статус військовослужбовця -- місце проходження військової служби, військове звання, посада, бойовий досвід, відомості про поранення, травми тощо", -- каже Марина Бекало.

Органами ведення реєстру військовослужбовців є структурні підрозділи Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку, військові навчальні заклади, військові частини та інші військові формування.

Захист інформації регулюється спеціалізованим законодавством, яке охоплює питання забезпечення конфіденційності персональних даних, захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, а також управління публічними електронними реєстрами.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, основним завданням є вирішення питання щодо надання електронних публічних послуг, зокрема адміністративних і соціальних, для військовослужбовців Збройних сил та їх родин в електронному форматі.

"В реальному житті військовослужбовці та їхні сім'ї стикаються з численними труднощами, пов'язаними з бюрократичними процедурами, такими як оформлення соціальних пільг, пенсій, компенсацій та фінансових виплат", — поділилася адвокат.

Розробка електронного реєстру відкриває можливості для спрощення та автоматизації всіх процесів у майбутньому.

Особливо хочу підкреслити значущість цього реєстру для іноземних військовослужбовців. Оскільки ці особи не підпадають під військовий обов'язок в Україні, їхній військовий облік не здійснюється. Проте, укладаючи контракт на службу, вони автоматично стають військовослужбовцями Збройних Сил України. Тому електронна система обліку та зберігання інформації про таких військових має надзвичайне значення, -- зазначає Марина Бекало.

Нагадуємо, що в оновленому Реєстрі військовослужбовців буде здійснюватися зберігання інформації про сім'ї захисників, а також цифрових зображень.

Related posts