«Мозок можна порівняти з м’язом, який підлягає тренуванню». Вчитель з Фінляндії поділився своїми методами викладання математики в школах: учні не відчувають страху і вірять у власні сили.


Завдання вчителя - розвивати у дітей мислення зростання. Проте нерідко під час уроків математики учні кажуть, що не знають як робити якісь завдання, адже ця точна наука не для них.

У подібних ситуаціях фінський педагог і експерт у сфері освіти Макке Леппенен рекомендує вчителям пояснити учням, що їхній мозок подібний до м'язів, які потребують тренування. Він зазначає, що навіть якщо діти не володіють певними знаннями, їм варто намагатися, оскільки це дозволить їм здобути нові навички. Ці поради були озвучені в Освіторії.

Леппенен запевняє, що потрібно вчити школярів не фокусуватися на кінцевому результаті, адже вони можуть припуститися помилки у процесі розрахунку. Якщо таке відбувається, він радить підтримувати дітей, хвалити за старання та відзначати, які моменти при розвʼязуванні задач були успішними.

"Безумовно, важливо також вказати на можливості для покращення ситуації та аспекти, над якими ще потрібно працювати. Проте не забувайте звертати увагу на старанність, правильність ідей, креативність чи інші сильні якості, які учень продемонстрував під час виконання завдання," - зазначає викладач.

Окрім того, він підкреслює важливість обережності вчителів, закликаючи їх уникати підтримки фіксованого мислення. Зокрема, не слід акцентувати увагу на тому, що у учня є особливі здібності до математики, адже це може створити враження, що інші діти не володіють такими ж навичками. Леппенен радить зосереджуватися на коментуванні процесу навчання та нових вмінь, а не здібностей.

Одночасно, фахівець у галузі освіти підкреслює, що учням варто відкрито говорити про свої помилки і визнавати, коли вчителі не мають певних навичок. Наприклад, у випадку сучасних цифрових технологій, діти часто володіють ними краще, ніж дорослі. Крім того, педагоги можуть ділитися своїм досвідом, розповідаючи, що у дитинстві чи кілька років тому їм було складно, але зараз ці ж речі стали набагато простішими для виконання.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як навчити дитину приймати поразку та які фрази ніколи не можна їй казати.

Related posts