Міністерство внутрішніх справ отримало близько 11 тисяч заявок щодо безвісті зниклих осіб.


До Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, які зникли безвісти за обставин, що потребують особливої уваги, надійшло більше 10 800 заповнених анкет.

Цю інформацію в Телеграмі оприлюднив Артур Добросердов, що займає посаду Уповноваженого, як повідомляє Укрінформ.

"Станом на сьогодні до Управління (Секретаріату Уповноваженого) було отримано більше 10 800 анкет щодо осіб, які зникли безвісти в особливих обставинах. Усі ці анкети були включені до Єдиного реєстру осіб, що зникли безвісти за особливих обставин," - повідомив він.

Добросердов підкреслив, що заповнення анкети родичами або близькими зниклої людини, а також будь-ким, хто має інформацію про неї (друзями, побратимами тощо), є важливим інструментом у процесі пошуку зниклих осіб.

"Дана анкета охоплює критично важливі відомості про особу, що зникла, включаючи її фотографії, опис зовнішності та обставини зникнення. Збирання та аналіз цих даних можуть суттєво допомогти в розшуку потенційних місць перебування зниклої особи, а також сприяти виявленню свідків чи інших ключових доказів," - зазначив Уповноважений.

Він зазначив, що ця анкета слугує одним із методів для збору більш докладної інформації про особу, яка могла раніше бути не врахована. Зокрема, це стосується позивного, наявності татуювань, особистих належностей та осіб, з якими вона зникла безвісти.

Добросердов пояснив, що прикріплення анкет до облікових записів Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, дає змогу послуговуватися відповідною інформацією уповноваженим державним органам, зокрема Нацполіцією, СБУ, Офісом генпрокурора, Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.

"Чим більше даних про пропалу людину, тим вищі ймовірності її повернення до близьких. Інформація, що міститься в анкеті, також грає ключову роль у процесі ідентифікації", - підкреслив він.

Анкету можна надіслати через платформу МВС "Єдине вікно для громадян", перейшовши за наданим посиланням. Після вибору послуги "Подання анкети щодо особи, що зникла безвісти за особливих обставин, до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" необхідно буде пройти процес авторизації.

"Заповнюючи анкету, слід надати якомога більше інформації про зниклу особу, зокрема її зовнішність, фізичні характеристики та інші деталі. Важливо також додати чіткі фотографії, які можуть сприяти ідентифікації зниклого, а також повідомленню про його зникнення," - зазначає Уповноважений.

Крім того, необхідно вказати місце і час зникнення конкретної особи, а також зазначити, з ким вона була (в якій групі військовослужбовців). Якщо є така інформація, варто також надати відомості про можливе місцезнаходження цієї особи.

"Вкажіть свої контактні дані, щоб представники державних органів... могли з вами зв'язатися для додаткової інформації", - додав Добросердов.

Згідно з інформацією, яку надав Укрінформ, Добросердов повідомив, що на 1 травня в списку зниклих безвісти нараховувалося приблизно 70 тисяч осіб.

Related posts