Байдена очікує інтенсивний тиждень переговорів, але союзники вже переключили увагу на Трампа та Гарріс.


Майбутні переговори Байдена зі світовими лідерами можуть здатися "другорядною подією" на тлі запланованих зустрічей Гарріс і Трампа.

Джо Байден залишить Білий дім через чотири місяці, залишивши після себе низку складних криз, з якими доведеться щось робити одному з кандидатів у президенти США - республіканцю Дональду Трампу чи демократці Камалі Гарріс. Міжнародні союзники США стурбовані майбутньою зміною влади у Вашингтоні, тому що кандидати на пост президента представляють надто відмінні погляди на зовнішню політику.

Цю інформацію повідомляє агентство Associated Press.

Зараз Байден готується до насиченого тижня переговорів з міжнародними лідерами, які відбудуться в Делавері, Білому домі та в ООН. Проте увага світової спільноти вже перенаправляється на Трампа і Гарріс, оскільки всі намагаються з'ясувати, яким чином зміниться міжнародна політика після виборів у США.

"Чим більше я спілкуюся з людьми по всьому світу, тим більше у мене виникає почуття глибокої тривоги щодо перебігу виборів у США", -- сказав Джон Альтерман, віце-президент Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні.

На його думку, в даних умовах майбутні зустрічі Байдена з міжнародними лідерами можуть виглядати як "менш важлива подія" в порівнянні з запланованими переговорами Гарріс і Трампа.

Дипломатичний тиждень Байдена розпочався вже у п'ятницю, 20 вересня. Він провів особисту зустріч із прем'єр-міністром Австралії у своєму будинку у Делавері, а сьогодні резиденцію президента США відвідають прем'єр-міністри Індії та Японії.

Крім того, призначено спільну нараду керівників чотирьох країн, які входять до Індо-Тихоокеанської групи Quad. Вони зустрінуться на вечерю в середній школі, де більше 60 років тому навчався Байден.

У понеділок президент Байден зустрінеться з шейхом Об'єднаних Арабських Еміратів у Білому домі, після чого вирушить на триденну сесію Генеральної Асамблеї ООН. Передбачається, що конфлікти в Україні та на Близькому Сході займуть провідну роль в обговореннях на Генасамблеї і стануть ключовими темами виступу Байдена, який заплановано на вівторок.

Байден планує провести ще одну значущу зустріч — з українським президентом Володимиром Зеленським, який приїде до Вашингтона в четвер. Швидше за все, до розкладу президента США також включать додаткові зустрічі з високопосадовцями в рамках Генеральної асамблеї ООН.

У той же час світові лідери активно шукають можливості для співпраці з Гарріс та Трампом. Відомо, що Трамп вже організував зустрічі з прем'єр-міністром Індії та, імовірно, з президентом України. Білий дім також оголосив, що Гарріс планує зустрітися з Зеленським і президентом Об'єднаних Арабських Еміратів.

Видання відзначає, що, якщо Гарріс стане президентом, вона продовжить зовнішню політику Байдена, акцентуючи увагу на підтримці України та Ізраїлю, а також посилюючи співпрацю в Тихоокеанському регіоні. Водночас Гарріс висловила критику на адресу Трампа за його "залежність від диктаторів" та недостатню активність у взаєминах з авторитарними лідерами під час його перебування на посаді.

"Всім відомо, що ці диктатори та автократи бажають вашого повернення на пост президента. Вони чітко демонструють, що здатні маніпулювати вами через компліменти та обіцянки", -- зазначила Гарріс у дебатах з Трампом.

Трамп, висловлюючи свою думку, підкреслив, що Гарріс не має навичок для ведення переговорів, "не любить Ізраїль" і несе частину вини за "сором'язливе" рішення Байдена щодо виведення американських військ з Афганістану.

Нагадаємо, Зеленський розповів, чого очікує від зустрічі із Трампом. Він хоче зрозуміти, як кандидат у президенти США бачить завершення війни в Україні.

Related posts