На зустрічі в "Рамштайні" керівники "коаліцій спроможностей" визначать стратегії підтримки України до 2027 року.
Глава Пентагону Ллойд Остін у рамках зустрічі формату "Рамштайн" в Німеччині має намір організувати переговори з лідерами країн "коаліцій спроможностей". Під час цієї зустрічі учасники планують визначити стратегічні напрямки підтримки України до 2027 року.
Про це повідомляє пресслужба Пентагону, пише "Європейська правда".
Під час прес-конференції представники відомства зазначили, що Остін має намір на засіданні Контактної групи з оборони України об'єднати країни-лідери восьми "коаліцій спроможностей", які зосереджені на конкретних аспектах допомоги (кожна з коаліцій має щонайменше дві країни НАТО). Його мета – представити план підтримки України, що охоплює період до 2027 року, з акцентом на формування "надійних сил стримування".
"Керівники цих коаліцій повинні підтримати "дорожні карти", в яких буде визначено потреби та цілі України у таких сферах, як повітряні сили, броньована техніка, артилерійські системи, розмінування, безпілотники, інтегрована система ППО та ПРО, інформаційні технології та морська безпека до 2027 року. Ці плани покликані допомогти донорам у формуванні та забезпеченні стабільної підтримки для України", - повідомили в Пентагоні.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливих ризиків, пов'язаних зі зміною адміністрації в Білому домі, представники Пентагону підкреслили, що багатосторонній формат "Рамштайн" та "коаліція спроможностей", що діють у його межах, сприятимуть підтримці стабільності цієї ініціативи в майбутньому.
Міністр оборони США Ллойд Остін вже прибув до Німеччини, де візьме участь у зустрічі в рамках формату "Рамштайн", запланованій на 9 січня.
Раніше неофіційно повідомляли, що у цей день адміністрація Джо Байдена має намір оголосити про останній свій пакет військової допомоги Україні.
Нагадаємо, що Контактна група з оборони України, яка також відома під назвою формат "Рамштайн", була створена у 2022 році з метою координації військової допомоги Україні під керівництвом Сполучених Штатів. Ця ініціатива об'єднує більше 50 країн, більшість з яких є членами НАТО.
На фоні прагнень Дональда Трампа "оперативно завершити конфлікт" на Заході розроблялися варіанти, які передбачали, що участь США у підтримці України може зменшитися.
Міністр оборони України Рустем Умєров сподівається на збереження формату Контактної групи з підтримки України за президентства Трампа.