На виконання обов'язків у рамках обходу ТЦК. Яким чином командири безпосередньо залучатимуть добровольців до мобілізації.


Детальніше про це - читайте РБК-Україна в матеріалі нижче.

Зазначимо, що нова ініціатива ґрунтується на постанові, ухваленій урядом. Розробкою цього документу займалося Міністерство оборони України. Він вносить корективи в процедуру призову на військову службу в умовах мобілізації, затверджену постановою Кабінету Міністрів № 560.

Відповідно до нових змін, командири військових підрозділів наділені наступними повноваженнями:

Однак не всі військові підрозділи зможуть безпосередньо залучати добровольців. Це пов'язано з тим, що список військових частин, чиї командири отримають право на призов добровольців, буде встановлено Генеральним штабом Збройних сил України.

Таким чином, тепер командири військових підрозділів мають можливість самостійно, без залучення ТЦК, обирати військовослужбовців, орієнтуючись на їхні навички, досвід та мотивацію.

Військовозобов'язаний та резервіст, який висловив бажання служити в обраній ним військовій частині під час мобілізації, має право бути направленим на ВЛК для проходження медичного огляду за рішенням командира даної частини.

Така особа викликається на військову службу під час мобілізації, у особливий період, на основі особисто написаної заяви до командира військової частини.

На основі оцінки рівня готовності добровольця, його медичного стану та професійно-психологічної пригодності, командир ухвалює рішення щодо призову.

Командир в/ч в строк не більше 7 днів надсилає на адресу ТЦК, за місцем військового обліку військовозобов'язаного або резервіста, витяг із наказу про його призов. На підставі витягу із наказу командира ТЦК знімає таку особу з військового обліку у зв'язку із призовом на військову службу.

Проте, у випадку, якщо особа не відповідає вимогам для проходження військової служби через стан здоров'я або професійно-психологічні характеристики, командир військової частини має право відмовити військовозобов’язаному, який подав відповідну заяву до обраної ним військової частини.

Згадаємо, що раніше в Генеральному штабі Збройних Сил України підкреслювали переваги запропонованих змін. Військові вважають, що це дасть змогу:

Related posts