У Волинській області державі були повернуті землі, на яких розташовані городища часів Київської Русі.


У Волинській області протягом цього року судові органи повернули державі понад 80 гектарів землі, на яких розташовані стародавні городища, що належать до епохи Київської Русі.

Згідно з інформацією, яку опублікував Укрінформ, дані надала пресслужба Генеральної прокуратури.

Зазначається, що цьогоріч до суду були пред'явлені шість позовів на захист пам'яток археології на землях площею понад 80 гектарів.

Зокрема, виявлено порушення в процесі інвентаризації земельної ділянки площею 72 гектари, що була неправомірно класифікована як сільськогосподарська, на території Литовезької сільської ради Володимирського району. На цій ділянці розташована археологічна пам'ятка національного значення - Городище "Замок" IX-XIII століть, яке оточене з трьох сторін водами річки Західний Буг.

"Прокурори вжили заходів у відповідь на порушення та подали позов до суду з метою повернення державі земельної ділянки, що має історико-культурне значення. Суд задовольнив позовні вимоги, і рішення вже виконано в повному обсязі," - повідомили в ОГП.

Крім того, за ініціативою прокуратури державі було повернуто земельну ділянку площею 4 гектари, яка була незаконно передана в комунальну власність. Ця територія охоплює пам'ятку археології національного значення "Городище - Вали ІХ-ХІІІ ст.", що знаходиться в межах Державного історико-культурного заповідника "Стародавній Володимир".

За інформацією Офісу Генерального прокурора, було подано позов, у результаті якого судом повернуто земельну ділянку з археологічною пам'яткою національного рівня - Коршівським городищем, що датується часами Київської Русі, з приватної власності у державну. "З 2009 року цей об'єкт охороняється як частина Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Виконання рішення суду відбудеться після того, як воно набере законної сили", - додали в установі.

Іншим прикладом є задоволення позову щодо повернення державі земельної ділянки, розташованої в межах села Литовеж Володимирського району, яка була незаконно передана у комунальну власність. Це стосується археологічної пам'ятки національного значення — Городища "Гірка", що датується XI-XIII століттями.

Городище було відкрито українським істориком Володимиром Антоновичем у 1901 році. Пізніше його досліджував археолог, історик, етнограф і дослідник Волині Олександр Цинкаловський. На цьому місці знайшли різноманітні кам'яні та кремінні інструменти, а також кераміку, що належить до неоліту, бронзової доби та римського періоду. Серед артефактів виявилися й керамічні вироби трипільської культури та культури лійчастого посуду, а також кам'яна домовина, що відноситься до культури кулястих амфор. Згідно з даними ОГП, всі знайдені під час дослідження предмети наразі зберігаються у Львівському історичному музеї.

В установі підкреслили, що науковці також підтримують ідею про те, що території під археологічними пам'ятками повинні належати державі. Зокрема, Віктор Баюк, керівник Волинської археологічної експедиції Інституту археології НАН України, відзначив, що прокуратура успішно завершила справу щодо повернення археологічних об'єктів. Він підкреслив, що стародавні городища є частиною національної спадщини України, і їх особливий статус може бути визнаний лише в рамках державної власності.

Як повідомляє Укрінформ, у жовтні 5,5 гектара землі в Харківській області, на якій знаходиться археологічна пам'ятка "Шеєрманівське городище", знову стали власністю держави.

Related posts