На Запорізькій атомній електростанції сталася стрілянина, повідомляє МАГАТЕ.

Протягом минулого тижня група МАГАТЕ неодноразово фіксувала звуки вибухів і пострілів на різних відстанях від станції, чуючи їх майже кожного дня.
Стрілянина сталася на Запорізькій АЕС 24 квітня. Протягом тижня фіксуються постійні вибухи та постріли в районі об'єкта. Про це на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) заявив гендиректор агентства Рафаель Гроссі.
"Вчора вранці фахівцям МАГАТЕ, що перебувають на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) в Україні, наказали залишитися в приміщенні у зв'язку з гучними пострілами, які пролунали неподалік від основної адміністративної будівлі, де розташований їхній офіс", - повідомив він.
Окупантські сили повідомили представникам МАГАТЕ, що заплановані дії групи на об'єкті були змушені відкласти через "ризик, пов'язаний з безпілотниками".
"Представники МАГАТЕ залишилися в адміністративному корпусі після того, як було оголошено про введення режиму укриття на всій території станції," - зазначив він.
Окрім цього, за останній тиждень делегація МАГАТЕ щодня фіксувала звуки вибухів і пострілів на різних відстанях від станції.
"Те, що колись було практично неймовірним - свідоцтва військових дій поблизу великого ядерного об'єкта - стало майже повсякденним явищем і звичною частиною життя на найбільшій у Європі атомній електростанції", - заявив гендиректор МАГАТЕ.
Гроссі зазначив, що з погляду ядерної безпеки така ситуація є явно вразливою.
"МАГАТЕ продовжує рішуче працювати над запобіганням ядерним інцидентам в умовах цієї жахливої війни," - зазначив він.
Нагадаємо, що газета The Wall Street Journal повідомляла про пропозицію США надати нейтральний статус районам, що оточують Запорізьку АЕС, та передати їх під контроль Вашингтона.
Раніше міністр енергетики США Кріс Райт повідомив, що Сполучені Штати можуть отримати управлінські повноваження над українськими атомними електростанціями.
В російському МЗС заявляли, що Росія "не вважає можливим" передачу української Запорізької АЕС або контролю над нею Україні чи будь-якій іншій країні.