В області Торецька запрацював новий український дрон під назвою Seth, повідомляє Forbes.

Раніше "Азов" інформував про використання цього безпілотного апарата. Ця "пташка" має високу стійкість до російських засобів електронної боротьби.
Після восьми місяців запеклих міських боїв, що супроводжувалися руйнуванням багатоповерхівок, на початку лютого російські війська оголосили про повний контроль над Торецьком. Втім, ситуація змінилася. Українські війська застосували на цьому напрямку новий безпілотник, пише Forbes.
Через місяць обстановка змінилася: російські війська були змушені відступити. Українські сили, зокрема 12-та бригада "Азов" та інші військові підрозділи, вибили 2-гу загальновійськову армію Росії з більшої частини Торецька. До початку війни це шахтарське місто налічувало приблизно 30 000 жителів.
Згідно з даними Українського центру оборонних стратегій, українські війська наступають на вулиці Дружби в центрі міста, а також на вулиці Будівельників, що розташована південніше.
Зміна ситуації у Торецьку пояснюється двома головними чинниками: виснаженням російських військ та перевагою українських безпілотників. Від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила понад 500 000 військових і 15 000 одиниць техніки. Це суттєво вплинуло на боєздатність її армії. "Є всі ознаки виснаження Росії", - зазначив очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов.
Українські сили також зазнали значних втрат -- близько 300 000 військових. Проте на більшості ділянок фронту, що простягається через південь і схід України до Курської області в Росії, вони мають стратегічну перевагу завдяки безпілотникам.
За кількома винятками, українські дрони перевершують російські за якістю та стійкістю до радіоелектронної боротьби. Зокрема, у Торецьку 12-та бригада "Азов" почала застосовувати новітній безпілотник Seth. Він патрулює повітряний простір над полем бою, розпізнаючи характерні силуети ворожої техніки. Завдяки гвинтовому приводу Seth може автономно повертатися та завдавати удару боєголовкою вагою приблизно 4,5 кг.
Цей безпілотник, ймовірно, оснащений можливістю транслювати відео операторам, але його ключовою характеристикою є автономність. Він обладнаний багатоканальним GPS-приймачем, який має високу стійкість до перешкод, що робить його знищення значно складнішим.
Зіткнувшись із загрозою українських дронів, російські війська в Торецьку почали пересуватися на мотоциклах, намагаючись уникати використання повільніших танків.
Схожі події відбуваються й у Покровську, де невпинні удари українських дронів, разом із виснаженням російських сил, примушують їх до відступу. Однак війна має двосторонній вплив: в Курській області українські війська стикаються з проблемами з постачанням, зазнають атак сучасних безпілотників і змушені відступати.
Нагадуємо, що екс-спікер Генерального штабу Збройних Сил України Владислав Селезньов висловлював думку про те, що Росія планує наступальні дії навесні та влітку.
"Ми повинні розуміти, що ворог зараз закладає основи наступного весняно-літнього наступу на території нашої країни. Сподіватися на те, що Путін готовий поступитися своїми амбіціями, мабуть, не варто. Абсолютно чітка артикуляція всіх керівників Кремля не залишає жодних сумнівів".