Над нашою планетою з'явиться "Кривавий Місяць". Дізнайтеся, коли і як його можна побачити: щастя усміхнеться лише кожному десятому.


Наступного місяця, 13-14 березня, Північна, Південна Америка та Європа побачать рідкісну астрономічну подію - над Землею зійде "Кривавий Місяць". За даними Time and Date, лише кожна десята людина у всьому світі побачить затемнення повністю від початку до кінця.

Затемнення розпочнеться з напівтіні, потім перейде в часткову фазу, а згодом стане повним. Повне затемнення відзначається тим, що Місяць набуває криваво-червоного відтінку та потрапляє в глибоку тінь, і цей етап триватиме трохи більше години, повідомляє Metro.

Північна та Південна Америка побачать повне затемнення, Європа - початок напівтіні та часткову фазу, тоді як Азія зможе спостерігати завершення астрономічного шоу.

У Європі лише західна частина Великобританії, Ірландія, Португалія, центральні регіони Іспанії та північно-західні області Франції зможуть спостерігати повний процес затемнення. У цих місцях Місяць вперше увійде до півтіні Землі о 3:57 за східним часом 14 березня.

Найкраща нагода насолодитися виглядом криваво-червоного Місяця трапиться о 6:19 ранку, незадовго після того, як підніметься Сонце. Це відбувається через те, що максимальна фаза затемнення відбудеться о 6:58 ранку, коли Місяць тихо зникне за горизонтом.

Західна і Центральна Європа матимуть можливість спостерігати часткове затемнення незадовго до заходу Місяця та сходу Сонця протягом близько 75 хвилин.

Як протікає процес затемнення

Місячні затемнення - це витончений, делікатний танець між Землею, Сонцем і Місяцем, поетично зазначають астрономи.

Експерти стверджують, що Земля має дві різні тіні. Найглибша з них, яка розташована в центрі, називається тінню, тоді як зовнішня зона отримала назву півтіні.

Оскільки Земля перевершує Місяць за розмірами, тінь блакитного мармуру здатна покривати всю поверхню супутника.

Напівтіньове місячне затемнення є першою фазою місячного затемнення, коли наш нічний сусід проходить півтінь Землі. Потім настає часткове затемнення, коли тінь Землі повільно поглинає Місяць, пояснюють вчені.

Під час повного затемнення наш Місяць повністю занурюється у тінь. Згодом, коли Місяць відійде, відбудеться друге часткове та півтіньове місячне затемнення, зазначають астрономи.

На думку вчених, "Кривавий Місяць" з'являється в результаті того, що вузький промінь сонячного світла проникає через атмосферу Землі, відображаючи відтінки заходу сонця, немов кінопроєктор, що транслює зображення на білий екран.

Отже, на відміну від звичного блідого відтінку, Місяць має забарвлення, яке варіюється від блідо-червоного до насичено-темно-помаранчевого, як зазначають експерти.

OBOZ.UA вже повідомляв, що фотограф зловив чарівний момент, коли Венера і Місяць виконують танець над Ейфелевою вежею.

Related posts