Напруга між Францією та Британією ставить під загрозу єдність міжнародної підтримки України - Politico.
Напруга у стосунках між президентом Франції Еммануелем Макроном та новообраним прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером зростає.
Це може поставити під сумнів стабільність так званої "коаліції охочих", що підтримує Україну у протистоянні з Росією. Інформацію наводить Politico, посилаючись на ряд дипломатичних джерел.
Згідно з інформацією з видання, серед французьких урядовців починає переважати невдоволення через брак чіткої стратегічної лінії в рамках коаліції. Вони висловлюють думку, що Велика Британія занадто сильно сподівається на безпекові гарантії з боку США, які досі не були здійснені.
ОЗНАЙОМТЕСЬ: У столиці Франції стартувала конференція "коаліції бажаючих" з метою підтримки України.
У Лондоні, навпаки, існує думка, що Макрон дедалі більше підпорядковує свої дії особистим політичним прагненням, оскільки його президентський термін добігає кінця. Один із британських посадовців, який має досвід у міжнародних переговорах, навів приклад позиції Макрона щодо Ірану, підкресливши, що він намагався стати миротворцем, орієнтуючи свої зусилля на створення власної дипломатичної спадщини.
Головною причиною розбіжностей, за даними Politico, стали відносини з адміністрацією президента США Дональда Трампа. Незважаючи на те, що Париж і Лондон продовжують тісно співпрацювати, намагаючись залучити Трампа до процесу мирного врегулювання конфлікту в Україні, затримка у прогресі викликає все більше взаємних звинувачень.
Французький спеціаліст, близький до Єлисейського палацу, відзначив, що позиція Стармера є значно обережнішою в контексті співпраці з Білим домом. Тим часом, колишній британський дипломат охарактеризував підхід прем'єра до Трампа як безсоромний, але водночас необхідний, зазначивши, що хоча Макрон веде переговори в м'якій манері, він все ж не такий м'який, як ми.
Особливе занепокоєння у Парижі викликала недавня угода між Лондоном і Вашингтоном, що передбачає зменшення американських мит на товари з Великої Британії. В той час як Британія отримує певні торгові переваги, Франція досі стикається з тарифами, які накладені на країни Європейського Союзу.