NASA планує звільнити близько 4000 висококласних спеціалістів.


Агентство NASA планує звільнити приблизно 3870 своїх співробітників у рамках програми відстроченого звільнення, що є частиною ініціативи Білого дому щодо зменшення чисельності федерального апарату.

Цю інформацію було озвучено у прес-релізі NASA, датованому 26 липня, повідомляє Bloomberg.

Як зазначається, загальна кількість втрачених працівників може сягнути 3870 осіб. Вказана цифра може змінюватися під час розгляду заявок, зокрема у випадках, якщо працівник відкличе свою участь у програмі або звільнення не буде схвалене.

Також зазначається, що безпека залишається найвищим пріоритетом для Агентства, адже воно прагне перетворитися на більш оптимізовану та ефективну організацію й одночасно "забезпечити повну готовність до нової Золотої епохи досліджень і новацій, зокрема щодо Місяця та Марса".

Видання зазначає, що у 2025 році співробітникам NASA були надані дві різні можливості для участі в урядовій програмі відстрочки звільнення.

Після завершення двох фаз програми та врахування запланованого щорічного зменшення штату на приблизно 500 осіб, в Агентстві прогнозують, що кількість цивільних працівників складатиме близько 14 тисяч.

Перший етап Програми стартував на початку каденції адміністрації Трампа, коли федеральним службовцям надіслали електронні листи від Департаменту урядової ефективності з пропозицією про достроковий вихід. Цією можливістю скористалися приблизно 870 співробітників, що становило 4,8% від загальної кількості працівників NASA.

Другий раунд Програми відкладеного звільнення був ініційований керівництвом NASA на початку червня, з кінцевим терміном подачі заявок до 25 липня. За даними агентства, у другому раунді програмою скористалися близько 3000 осіб, що становить 16,4% персоналу.

Як повідомляється, керівництво NASA працює над скороченням чисельності працівників відповідно до цілей адміністрації Трампа. В рамках цього процесу було впроваджено Програму відкладеного звільнення для уникнення більш масових звільнень.

"Наша основна мета полягає в тому, щоб уникнути будь-яких примусових скорочень штату в майбутньому. Це є ключовим завданням, - підкреслила Джанет Петров, колишня виконувачка обов'язків адміністратора NASA."

Related posts