Навколо Будинку профспілок на Майдані спалахнув скандал: відбулася передача цієї будівлі компанії колишнього чоловіка міністра.


У Києві представники профспілок висловлюють вимогу повернути їм Будинок профспілок, що розташований на Майдані, 2. За тисячі квадратних метрів у самому серці столиці вже протягом кількох місяців триває напружена боротьба між профспілками та Агентством з розшуку та управління активами (АРМА). 20 червня під цим будинком відбувся мітинг, в якому взяли участь ветерани.

На ресурсах Всеукраїнської профспілки захисників України представники спортсменів та працівників, які працюють у сферах діяльності АРМИ, висловилися про ситуацію як про рейдерство. "Ми вимушені подавати заяви просто неба, покладаючись на підтримку своїх побратимів. У нас залишилися нагороди наших полеглих товаришів, але їх не дозволяють забрати. А що нам відповідає АРМА? 'Доведіть, що ви ветерани — тоді ми вибачимося', — наводить слова голови Всеукраїнської профспілки захисників України Сергія Бизова пресслужба організації."

Наталія Землянська, голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців, навела юридичні докази незаконності дій АРМА і "УК "КАМпарітет": "Управитель перебуває в будівлі незаконно. Конкурс проводили на підставі ухвали Печерського суду 2023 року. Але 21 травня 2025-го арешт було скасовано. За договором (пункт 6.3), це автоматична підстава для його розірвання".

Варто зазначити, що в 2023 році на Будинок профспілок було накладено арешт. АРМА провело конкурс, в результаті якого арештоване майно передали в управління компанії "УК "КАМпарітет". Проте, 21 травня 2025 року арешт було скасовано, а вже на початку червня Печерський районний суд запровадив новий арешт в рамках кримінального провадження № 62019100000001170. Це розслідування стосується підозри у незаконному "відчуженні об'єктів нерухомості, що належать Федерації професійних спілок України".

Профспілки стверджують, що якщо попередній арешт було знято, то контракт з "КАМпарітет" повинен бути анульований, і слід організувати новий тендер.

Боротьба між АРМА та профспілками інколи призводить і до фактично фізичних суточок. Так, чиновники пожалілись: "22 травня було зафіксовано спробу протиправного захоплення Будинку профспілок України. Із застосуванням сили та погроз зброєю невстановлені особи у військовій формі намагалися утримати контроль над арештованим майном".

"Особливо цинічною є спроба використати військових і ветеранів як прикриття для злочинних дій. Замість реальної допомоги ЗСУ у вигляді передачі майна для реабілітаційних центрів чи фінансової підтримки, окремі керівники ФПУ організовують медійні спектаклі, прикриваючи корупційні схеми", - заявили в АРМА.

Через декілька днів після свого заснування компанія "КАМпарітет" отримала статус управителя комерційної нерухомості в столичній багатоповерхівці на вулиці Павлівській, повідомляє видання "Українська правда". У березні 2025 року консорціум було призначено управителем Будинку профспілок, розташованого на Майдані Незалежності. Ця компанія стала єдиною приватною структурою, яка змогла перемогти в чотирьох конкурсах на пошук управителя всього за рік своєї діяльності.

Протягом двох років під керівництвом Олени Думи, АРМА організувала успішно 11 подібних конкурсів. Це означає, що консорціум "КАМпарітет" наразі управляє більш ніж третиною всіх об'єктів, які отримали управителів. Згідно з інформацією YouControl, консорціум "КАМпарітет" був заснований у травні 2023 року. Першим керівником компанії став Тарас Голуб.

Голуб спочатку виконував обов'язки радника Ольги Стефанішиної, а згодом став на чолі консорціуму, який, згідно з даними джерел "Української правди" в бізнесовому середовищі, має зв'язки з колишнім чоловіком віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

При тому саме Міністерство юстиції є головним органом державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції."Стосовно журналістського і депутатського розслідування: цікава обмовка і дуже коректно інформацію ви виклали, що мова йде про мого колишнього чоловіка. Я не маю жодної інформації про його бізнес-діяльність. Він забезпечує фінансово дітей, що відображено в моїй декларації", - прокоментувала Стефанішина розслідування на своїй сторінці в FB.

"На зустрічах з представниками ФПУ ми дізнаємося вражаючі факти. Про здачу приміщень депутатам-мільйонерам і мільярдерам в оренду за символічну суму в 1 гривню. Або про "казино" в тому місці, де пролилася кров за наш європейський вибір. Будинок профспілок мав би бути символом свободи та незалежності, а не прибутковим активом для нелегального грального бізнесу", - поділилася думками керівниця АРМА Олена Дума.

Дума підкреслила, що АРМА готова до конструктивного діалогу в межах законодавства та постійно підтримує зв’язок, зокрема, з представниками великих профспілок. "На заміну соціального захисту тисячам профспілчан ми спостерігаємо: нелегальний продаж майна, азартні клуби у історичних спорудах та профспілкових лідерів з величезними статками", - зазначила Дума.

На сайті Всеукраїнської профспілки захисників України спортсменів та працівників сфер про комунікацію з профспілками написали: "у так-званій робочій групі, створеній за розпорядженням керівника АРМА Олени Думи 8 осіб, із який лише 2 осіб - представники колишньої управляючої компанії будинку Профспілок і лише один, вдумайтеся один, представник ФПУ із запропонованої ФПУ представників у кількості 5 осіб, яких Олена Дума проігнорувала та заборонила брати участь у діалозі".

Згідно з інформацією, наданою OBOZ.UA, Кабінет міністрів України на початку жовтня 2022 року тихо змінив керівництво скандально відомої державної корпорації "Укрбуд". На цю відповідальну посаду було призначено Володимира Левіна, який, в свою чергу, мав репутацію через свої зв'язки з Микитасем.

Related posts