В Україні виявлено два регіони, де під час війни рівень бідності не зріс.

У своєму інтерв'ю для РБК-Україна Людмила Черенько, керівниця відділу досліджень життєвого рівня населення Інституту демографії та соціальних досліджень, висловила свою думку з цього питання.
"Ці два регіони, які умовно не постраждали від війни саме в контексті масштабів бідності", - сказала вона.
За її словами, в решті областей бідність зросла, просто по-різному. Помітно бідність зросла у північних областях - Чернігівській, Сумській.
Економіст зазначила, що в таких містах, як Київ, Харків і Дніпро, збільшення рівня бідності не є таким значним.
"В Україні в середньому темпи зростання досягають 1,7, тоді як у зазначених регіонах коливаються в межах 1,3-1,5, що відповідає зменшенню на 30-50%. Це свідчить про те, що ці території зазнали меншого впливу негативних факторів. Важливо зазначити, що їхня стабільність зумовлена тим, що вони завжди були економічними центрами і залишилися ними, попри близькість до зони конфлікту", - зазначила Черенько.
Економіст зазначила, що в Херсоні склалася надзвичайно складна ситуація, оскільки місцевим жителям фактично немає можливості знайти роботу. На фоні постійної загрози бойових дій, вони також стикаються з серйозними економічними труднощами.
Черенько зазначила, що Державна служба статистики призупинила всі обстеження в умовах війни. У зв'язку з цим, відсутня офіційна інформація про ситуацію на рівні домогосподарств. Проте наприкінці 2023 року за підтримки ЮНІСЕФ було проведено дослідження умов життя українських домогосподарств, яке використовувало методологію, схожу на ту, що застосовує Держстат. Черенько посилається на ці дані, отримані рік тому.