Небезпечний хижак і канібал: вчений поділився інформацією про найбільш довгу отруйну змію на планеті.


Королівські кобри зазвичай використовують свою отруту, щоб знищити своїх супротивників.

Багато людей чули про королівську кобру. Це доволі небезпечна змія, яка має кілька унікальних особливостей.

Еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс у своїй колонці для Forbes розповів цікаві факти про королівську кобру. Деякі з них можуть вас здивувати.

Вчений у галузі біології підкреслив, що королівська кобра вважається найтривалішою отруйною змією на планеті. Що цікаво, це не просто один вид, а одразу чотири різних видів змій:

Із цих чотирьох видів північна королівська кобра є найбільшою. Треверс поділився, що її довжина може досягати 5,4 метра.

Один із найцікавіших фактів про королівську кобру розкриває її родова назва. Ophiophagus у перекладі з латині означає "пожирач змій".

Безліч змій живиться гризунами, птахами, жабами чи ящірками, проте королівська кобра має унікальні харчові особливості, на які звернув увагу біолог. У випадках гострого голоду ця змія здатна поласувати іншими зміями.

Ба більше, королівські кобри можуть їсти не тільки змій інших видів, а й своїх родичів. Ця поведінка, відома як внутрішньовидове хижацтво, була задокументована як у дикій природі, так і в неволі, зазначив біолог.

Треверс повідомив, що в червні 2024 року у Сінгапурі науковці стали свідками унікального явища: королівська кобра поглинула живу меншу кобру свого виду. Це стало першим задокументованим випадком канібалізму серед цих змій у даній країні.

Біолог також зазначив, що канібалізм серед королівських кобр частіше спостерігається у самців і може проявлятися під час боротьби за територію, прагнення до домінування або в умовах нестачі їжі. Іноді поїдання суперника може мати подвійний сенс — усунути конкурентів і водночас забезпечити себе поживною їжею.

Окрім цього, методика королівських кобр при полюванні на жертви є справді жахливою. Один з біологів зазначив, що ці змії спочатку завдають укусу, потім чіпляються за свою жертву і вводять сильну дозу нейротоксину, який паралізує нервову систему. Після цього вони терпляче чекають, поки їхня здобич загине.

Отрута королівських кобр має неймовірну потужність — вона здатна забрати життя навіть дорослого слона. Зазвичай, після укусу великої жертви, змії не затримуються, а повертаються лише після того, як та помре, щоб поласувати нею, поділився Треверс.

Еволюційний біолог з Ратгерського університету, Скотт Треверс, раніше поділився інформацією про найменшу змію на планеті - Tetracheilostoma carlae. Ця крихітна змія більшість свого часу проводить під землею і не є небезпекою для людей.

Також Треверс поділився інформацією про найбільшу змію на планеті. Її вага сягала понад тонну, і вона дотримувалася специфічного раціону.

Related posts