Недобудовані оборонні укріплення України сприяють стрімкому просуванню російських військ, - повідомляє FT.


Влада повідомляє, що активність у будівництві укріплень у Дніпропетровській області почала зростати лише два місяці тому.

Україна має намір закінчити спорудження декількох оборонних ліній, здатних стримати швидкий наступ російських сил. Проте, як зазначають українські офіційні особи та військові командири, ці плани ускладнюються через затримки, брак координації та нестачу особового складу.

Як пише Financial Times, російські війська домоглися приголомшливо швидких успіхів у Донецькій області, і лінія фронту в деяких місцях проходить всього за 15 км від кордону з Дніпропетровською областю. Якщо росіяни перетнуть цю лінію, це стане першим проривом у новий український регіон із 2022 року і завдасть значного удару по військових зусиллях Києва.

Згідно з інформацією, Дніпропетровська область витратила 7,3 мільйона доларів на укріплення споруд з листопада 2023 року по листопад 2024 року. Проте два представники будівельної сфери висловили думку, що ці витрати не принесли значних результатів, і що активні роботи почалися лише два місяці тому.

"Журналіст Financial Times, який нещодавно побував у прилеглих до Донецька районах Дніпропетровщини, зафіксував наявність кількох підготовлених оборонних позицій, а також протитанкового ріву. Він також звернув увагу на декілька позицій, що або ще знаходяться в стадії будівництва, або залишилися покинутими та незавершеними", - зазначається в статті.

Як повідомила FT людина, відповідальна за будівництво укріплень у Донецькій області, більшість оборонних ліній у цьому регіоні, зокрема навколо великих міст, було завершено наприкінці жовтня. Однак у Дніпропетровській області все ще залишаються проломи між Великою Новосілкою і Кураховим, а також Кураховим і Покровськом, де другу лінію укріплень все ще будують, а третю ще не закладено.

Військовий експерт Роб Лі вказує на те, що російські інженерні підрозділи вже давно мають значну перевагу в швидкості та якості будівництва укріплень в порівнянні з Україною. Він зазначив, що після захоплення Вугледара Росії вдалося швидко просунутися вперед, оскільки Україна не мала надійної оборони, створеної позаду, що призвело до відступу українських військ.

Один із військовослужбовців, чия компанія спеціалізувалася на зведенні укріплень для армії до моменту мобілізації його та його команди, зазначив, що створення оборонних позицій не є найважливішим завданням:

"За час війни його підрозділ 32 рази передислокувався, і щоразу йому доводилося будувати власні оборонні позиції і збирати гроші на ці цілі. Тим часом, другі і треті лінії часто будувалися без узгодження з військами, або в неправильному місці, або занадто далеко від першої лінії".

Також, за його словами, проблема в екологічних законах, оскільки кількість дерев, які можна було вирубувати, обмежена.

"Росіяни безперервно вирубують наші ліси, а ми не маємо можливості використовувати їх для спорудження окопів!? Ми спостерігали за укріпленнями, зведеними ворогом на нашій території. Якби ми вчинили так само, ситуація в Покровську була б зовсім інакшою," - зазначив він.

Станіслав Бунятов, командир штурмового батальйону, каже, що укріплення важливі ще й для того, щоб забезпечити запасні позиції для виснаженої піхоти. "Бойовий потенціал піхотинця буде зведений до нуля, якщо йому доведеться витрачати сили на будівництво позицій протягом дня, особливо взимку", - сказав він.

На його думку, оптимальним рішенням було б, щоб за фортифікацію відповідав український аналог інженерного корпусу армії США, спільно з централізованим військовим інспекційним органом, який мав би можливість здійснювати об’їзди на передовій для планування та контролю виконання робіт.

Проте в інженерних підрозділах України спостерігається значний дефіцит кадрів, що призводить до того, що відповідальність за виконання робіт покладається на місцеву адміністрацію. Вона залучає піхотні бригади в якості підрядників, тоді як обмежена кількість інженерів здійснює контроль за виконанням завдань на першій лінії оборони. Додатково, багато військових інженерів були переведені на передові позиції, оскільки їх офіційно класифікують як "тилові підрозділи".

"Якби військових інженерів не залучали до штурмових операцій, а дозволили б їм професійно виконувати свої завдання, такі як прокладання окопів та підготовка оборонних позицій для нашого захисту, тоді все б працювало набагато ефективніше," - зазначає Бунятов.

Речник Сил оборони Півдня України Владислав Волошин заявив, що окупанти готуються до потужних штурмових дій у Запорізькій області та пробиваються на кордон Дніпропетровської області.

Командир третьої бригади оперативного призначення Національної гвардії України Олексій Хільченко підкреслив, що існують свідчення про підготовку російських військ до великомасштабного наступу в районі Запоріжжя. Ворог активно здійснює накопичення та перегрупування своїх сил і техніки.

Related posts