"Терміново!": Трамп вимагає, щоб американські судна безкоштовно користувалися Панамським та Суецьким каналами.


Президент США Дональд Трамп знову озвучив свої вимоги стосовно Панамського та Суецького каналів. Він заявив, що судна з Америки повинні мати можливість проходити через ці стратегічні водні артерії без будь-яких витрат.

Він наголосив, що йдеться як про військові, так і про комерційні судна. Про це Трамп заявив у соціальній мережі Truth Social.

За його словами, ані Панамський, ані Суецький канали не могли б з'явитися без участі Сполучених Штатів. Президент США також підкреслив, що доручив державному секретарю Марко Рубіо терміново зайнятися цією проблемою.

"Президент Трамп зазначив, що американським військовим та комерційним судам необхідно надати безкоштовний доступ до Панамського та Суецького каналів. Він підкреслив, що ці стратегічні водні шляхи не могли б існувати без внеску Сполучених Штатів. Трамп звернувся до держсекретаря Марко Рубіо з проханням терміново розглянути це питання та знайти його вирішення."

Панамський канал може обслуговувати до 50 суден щоденно. Щорічно через цей важливий водний шлях проходить приблизно 14 тисяч суден, які транспортують близько 280 мільйонів тонн вантажів, що становить близько 5% від загальних обсягів океанських перевезень у світі. Плата за прохід через канал офіційно стягується Адміністрацією Панамського каналу, яка є державною організацією Панами. Розмір збору для контейнеровозів визначається залежно від їхньої вантажопідйомності, що вимірюється в двадцятифутових еквівалентах (TEU).

Розмір платежів для інших судів обчислюється в залежності від їх водотоннажності. У 2006 році тариф збору складав 2,96 долара за тонну для суден до 10 тисяч тонн, 2,90 долара за кожну з наступних 10 тисяч тонн, а також 2,85 долара за кожну додаткову тонну. Вартість проходження судна з 10 тисячами морських контейнерів може досягати 300 тисяч доларів і більше.

Суецький канал, розташований в Єгипті, є важливим водним шляхом, що з'єднує Середземне та Червоне море. Ця акваторія вважається умовним кордоном між двома частинами світу — Африкою та Євразією. Завдяки каналу, морський транспорт може безперешкодно курсувати між Європою та Азією, оминаючи африканський континент. Раніше, до його відкриття, кораблі змушені були розвантажувати вантажі та транспортувати їх суходолом від одного моря до іншого.

Каналом керує Адміністрація Суецького каналу. Це державний орган, який був заснований у Єгипті у 1956 році, щоб замінити Компанію Суецького каналу у 1950-х роках, що призвело до Суецької кризи. Після того, як ООН втрутилася, Єгипет погодився виплатити мільйони доларів акціонерам Національної Компанії Суецького каналу. Плата за проїзд Суецьким каналом може змінюватись від 400 до 700 тис. доларів за судно.

Нагадаємо, що міністр оборони США Піт Хегсет підкреслив намір Сполучених Штатів захистити Панамський канал від впливу Китаю. Одночасно кілька американських військових кораблів вирушать до Панами з метою підвищення рівня безпеки в цьому регіоні.

Як повідомлялося на OBOZ.UA, після свого вступу на посаду президент США Дональд Трамп висловив намір повернути Панамський канал під контроль Америки. Він стверджував, що канал, нібито, перебуває під управлінням Китаю, і тому Сполучені Штати "мають намір його повернути". Трамп також не відкинув можливість відновлення контролю над Панамським каналом та Гренландією шляхом економічного чи військового тиску.

Related posts