Неврологи поділилися порадами, як запобігти виникненню мігрені під час подорожей.


Медики рекомендують слідувати кільком простим порадам, щоб уникнути головного болю під час подорожей.

Кожен авіапереліт так чи інакше позначається на фізичному стані людини, і одним із найбільш помітних ефектів є головний біль, який може тривати від кількох годин до кількох днів.

Проте, експерти-неврологи, з якими спілкувалось видання Condé Nast Traveler, стверджують, що існує кілька легких ритуалів, які можуть допомогти уникнути мігрені під час авіаперельотів.

"Подорожі можуть викликати стрес, а також зміни атмосферного тиску і погодних умов. Недостатній сон, а також підвищена стимуляція з боку звуків і світла можуть стати причинами виникнення мігрені", - коментує Дхарті Дуа, лікар-невролог з Медичного центру Векснера при Університеті штату Огайо (OSU).

Люди, які страждають на мігрені, як правило, надчутливі до заколисування, яке може спровокувати напад головного болю. Ось чому важливо вибрати в машині або в літаку місце, яке зазвичай не викликає у вас нудоти або запаморочення, рекомендує Кевін Вебер, доктор медицини, невролог у медичному центрі OSU Wexner.

Переліт може у деяких людей спричиняти відчуття нудоти, особливо в моменти раптової турбулентності. Якщо у вас є можливість обрати місце в літаку до вильоту, лікар Дуа рекомендує вибирати місця біля крил, оскільки вони зазвичай менше піддаються коливанням. Якщо ж вам не вдається отримати ці місця, вживайте профілактичні безрецептурні засоби від захитування перед вильотом.

Чи то на розкішному круїзному лайнері, чи у стильному міському барі, спокуса насолодитися кількома келихами в процесі підготовки до відпустки може бути дуже вражаючою. Проте, алкоголь разом з великою кількістю цукру у коктейлях може спровокувати спрагу, а зневоднення часто є причиною мігрені. Щоб уникнути головного болю, викликаного алкоголем, доцільно або зовсім відмовитися від спиртних напоїв, або обирати ті, що менш імовірно викличуть проблеми, включаючи солодкі коктейлі та червоні вина. Вина, такі як Мерло та Шираз, отримують шляхом ферментації винограду разом зі шкіркою, що містить значну кількість флавоноїдів і гістамінів. Ці речовини можуть ускладнювати метаболізм алкоголю та розширення кровоносних судин, що, в свою чергу, може спровокувати мігреневий біль, пояснює докторка медицини Рена Сухдео Сінгх, неврологиня з Медичного центру Мерілендського університету в Істоні. Біле вино, навпаки, зазвичай легше переноситься організмом, оскільки шкірка винограду видаляється перед ферментацією, що зменшує кількість сполук, здатних викликати мігрень.

Незалежно від того, який напій ви оберете, важливо супроводжувати його склянкою води та пити її протягом дня, щоб запобігти зневодненню.

"Деякі мандрівники можуть спробувати уникати рідини, щоб їм не довелося зупиняти поїздку або користуватися незнайомою вбиральнею", - каже доктор Сінгх. Але найкраще попередити потенційний головний біль, випиваючи щонайменше вісім склянок води на день, каже вона.

Мандрівки не завжди забезпечують якісний нічний відпочинок. Ранній підйом, щоб встигнути на потяг чи літак, може негативно вплинути на ваш сон, а зміна часового поясу часто призводить до відчуття втоми. Незалежно від причин, дослідження свідчать, що зміна режиму сну, навіть якщо ви спите більше чи менше, може підвищити ймовірність виникнення мігрені. Проте існують способи, які можуть допомогти подолати цю проблему.

Якщо ви плануєте подорож у новий часовий пояс, доктор медицини Емад Естемалік, невролог з клініки Клівленда, радить швидко адаптуватися до нових умов. Наприклад, якщо ваш рейс відбувається ввечері або вночі, а ви прибуваєте вранці, важливо віддати перевагу сну під час польоту. Це дозволить вам легше переналаштувати свій біологічний годинник на новий ритм після прибуття. Щоб полегшити засинання, можуть стати в нагоді беруші, зручна подушка для шиї та маска для очей, особливо якщо вам важко спати в літаку. Якщо ж ви знаєте, що не зможете добре відпочити під час польоту, розгляньте можливість виспатися вдень у своєму ліжку перед відправленням.

По прибутті на місце призначення доктор Сінгх радить спати не менше шести-вісім годин щоночі, особливо якщо це ваша звична рутина вдома. Якщо у вас виникають труднощі зі сном під час подорожі, варто розглянути можливість прийому мелатоніну, практикування медитації перед сном або навіть побалувати себе масажем, за її словами.

Зміни в атмосферному тиску під час авіаперельотів можуть спровокувати напади мігрені, зазначає доктор Естемалік. Саме тому він рекомендує своїм пацієнтам вживати препарати від мігрені безпосередньо перед вильотом.

Та сама рекомендація щодо профілактики стосується й тих, хто планує подорож у гори. "Для багатьох туристів буде необхідно вжити певні препарати, якщо вони мають намір кататися на лижах на значній висоті", - зазначає він.

Приблизно 70% людей, які страждають на мігрені, вказують, що стрес є основним фактором, що провокує їхні напади. Навіть якщо ви плануєте відпочити і отримати задоволення від подорожі, сам процес доїзду може виявитися досить складним. Тому доктор Сінгх рекомендує знайти способи зменшити стрес під час подорожі, такі як виконання легких вправ на розтяжку, глибоке дихання або прослуховування заспокійливої музики.

Доктор Естемалік також рекомендує обмежити споживання кофеїну до 200 міліграмів (приблизно дві чашки кави без кофеїну) в дні подорожей. Вживання цього напою у надмірних кількостях може посилити відчуття стресу, що, в свою чергу, може призвести до ризику розвитку мігрені.

Як повідомляло агентство УНІАН, раніше медики ділилися порадами про те, як підтримувати своє здоров'я під час подорожей у зимовий період.

Related posts