Фантастичний слух і вражаючий хвіст: що цікаво знати про найунікальнішого члена родини псових.

Сірі лисиці далеко не найкращі мисливці, оскільки часто стають жертвами інших тварин.
Сіра лисиця вважається одним із найцікавіших членів сімейства псових. Її предки населяли Північну Америку не менш ніж п’ять мільйонів років тому.
У журналі BBC Wildlife Magazine оприлюднили цікаві відомості про сірих лисиць. Декілька фактів про ці істоти можуть виявитися несподіваними.
Зазначається, що анатомія сірих лисиць вирізняється рисами, які найчастіше зустрічаються в різних загонів ссавців. Наприклад, вони, як і примати, мають зап'ястя, які здатні обертатися. Це дозволяє лисицям чіплятися за стовбури дерев і лазити по гілках.
Крім того, сірі лисиці володіють довгими і вигнутими кігтями, а їхні лапи мають певну схожість із котячими. Це надає їм додаткову перевагу при пересуванні по майже вертикальних поверхнях.
У виданні додали, що у сірих лисиць великий і плоский хвіст, який допомагає їм зберігати рівновагу під час стрибків. За допомогою коротких і сильних передпліч вони здатні підтягуватися по гілках.
У виданні підкреслили, що сірі лисиці відрізняються неймовірним слухом. Вони здатні почути кроки інших тварин, які знаходяться дуже далеко від них.
У літній період основною складовою харчування сірих лисиць є плоди кактусів. Крім того, вони вживають в їжу комах, птахів та різноманітних дрібних тварин.
У публікації зазначено, що сірі лисиці часто заносять свою здобич на значну висоту в крони дерев. Це дозволяє їм не лише захистити їжу, а й уберегтися від інших хижаків.
Окрім цього, сірі лисиці виявляють особливу увагу до маркування своїх територій, навіть сильніше, ніж це роблять собаки, як зазначається в публікації. Багато з їхніх маршрутів ретельно позначені запахами, що допомагає їм легше орієнтуватися на шляху додому.
Сірі лисиці часто стають причинами загибелі койотів і рисів. Вони систематично організовують засідки на цих тварин, як зазначено в публікації.
Під час шлюбного сезону наприкінці зими самці сірих лисиць розширюють свої нічні маршрути в пошуках готових до спарювання самок. У виданні зазначили, що ці тварини є соціально моногамними, але майже кожне четверте дитинча може бути результатом спарювання поза парою.
Колись американський еволюційний біолог з Ратгерського університету, Скотт Треверс, визначив трьох найпотужніших птахів у світі. Ці птахи здатні піднімати свою здобич, вага якої практично дорівнює їхній власній.
Серед кандидатів на титул найпотужнішого птаха планети виділяється гарпія. Цей хижак полює на ссавців середньої величини, таких як лінивці та мавпи.