Нідерланди вивчають варіанти видачі українцям дозволів на тривале перебування в країні.
У Нідерландах розглядається можливість видачі дозволів на довгострокове проживання для українців з статусом тимчасового захисту, які активно працюють і виконують податкові зобов'язання.
На європейському рівні досягнуто угоди, що українські біженці матимуть можливість перебувати в країнах, які їх прийняли, до березня 2026 року. Цю інформацію повідомляє видання De Telegraaf.
Не можна з упевненістю стверджувати, чи конфлікт завершиться до цього моменту.
"Оскільки ЄС іще не розробив нові плани, настав час знайти національну альтернативу для майбутнього українців у нашій країні, наголошує міністр з питань міграції та надання притулку. Передбачається, що дозвіл на довгострокове проживання залишатиметься чинним, доки українці перебувають у країні і "максимально сприяють, сплачують податки та роблять внесок у нашу економіку та суспільство", - написала міністерка з питань притулку та міграції Маржолейн Фабер у листі до Палати представників.
Деталі та умови щодо довгострокового статусу для українців ще опрацьовуватимуть.
Також зверніть увагу: В Україні запровадили виплати за надання житла переселенцям у власних оселях.
Фабер звертає увагу на практики країн Європейського Союзу, які вже впровадили аналогічні системи. Наприклад, у Польщі українці мають можливість подати заявку на отримання трирічного дозволу на проживання, тоді як в Австрії, Чехії та Румунії існують варіанти для довгострокового перебування для українців, що працюють на повну ставку.
Окрім цього, створення окремого статусу для українських біженців у Нідерландах сприятиме зменшенню навантаження на систему надання притулку після березня 2026 року. Як зазначається в публікації, якщо більше 120 000 українців одночасно звернуться за притулком, це може призвести до значних труднощів для системи.
Уряд Нідерландів також розробляє ініціативу, спрямовану на заохочення "добровільного повернення" біженців, коли в Україні покращиться безпекова обстановка.