Николай Томенко: Без Украины и Соединенных Штатов не состоялась бы победа, а без России не возникла бы война — Блоги | OBOZ.UA


На честь 80-річчя тріумфу над нацизмом у Європі.

Сьогодні, як ніколи, необхідно відновити історичну справедливість щодо причин, ходу та наслідків Другої світової війни, а також протистояти поширенню лицемірної пропаганди сталінсько-путінського характеру, що намагається підкреслити особливу роль Росії у цій війні. Важливо зазначити, що хибний міф про "перемогу росії у Великій Вітчизняній війні" почали формувати ще за часів Сталіна. Саме з цієї причини твір Олександра Довженка "Україна у вогні" був заборонений, а його автор звинувачений у націоналізмі. Не дарма наш видатний режисер у своєму щоденнику залишив пророчі роздуми про небезпеку підлого і брехливого переписування історії війни, в якому українці були б виключені.

"Якщо вся доблесть синів України у Вітчизняній війні, всі жертви і страждання народа і вся переможна сила після війни хитроумними руками і перами відповідних молодців оформиться в єдиний Побідний советський котел, а нарахунок українців ціми ж таки руками випреться штучно утворена гитлерівська петлюрівщина і антисемітизм з усіма наслідками мʼясорубок - краще б мені вмерти і не знати більше людської підлості, і бездонної ненависті, і бездонної вічної брехні, якою оплутані ми..."

Згадую лише про втрати України в Другій світовій війні.

Історики твердять, що за час війни було більш як 5,5 мільйонів цивільних жертв і щонайменше 2,5 мільйони загиблих українців на фронті.

В Україні під час війни загинуло від 8 до 9 мільйонів людей, що становить приблизно 45% від усіх втрат Радянського Союзу та близько 20% від загальної чисельності населення країни.

Загалом, демографічні втрати вражають ще більше. За даними радянської статистики, в 1941 році населення УРСР становило 41,9 мільйона людей, а вже у 1945 році їх залишилося лише 27,4 мільйона. Таким чином, загальна кількість втрат серед українців досягла 14,5 мільйона осіб, включаючи загиблих, померлих від хвороб і голоду, депортованих, евакуйованих та емігрантів.

Економічні збитки України, через всю територію якої двічі пройшла війна, склали 42% від всього СРСР. А це:

- зруйновано (ч/п) 714 міст і містечок та 28 тисяч сіл;

- Знищено 33 тисячі освітніх установ.

- зруйновано (ч/п) 18 тисяч медичних закладів;

- знищено (більше 16 тисяч промислових компаній...

Героїзм, сміливість і стійкість українців, які служили в різних країнах антигітлерівської коаліції, отримали визнання на світовому рівні. Вражаюча цифра – 2,5 мільйони українців були удостоєні орденів і медалей!

Цікаво відзначити, що виключення внеску США з історії Другої світової війни сталося значно пізніше, ніж в Україні. Наприклад, у статті газети "Правда" за 9 травня 1950 року сам Сталін у своїй редакційній статті зазначив таке:

Если бы Соединенные Штаты не оказали нам помощь, мы могли бы потерпеть поражение в войне. У нас не было ни взрывчатки, ни пороха, и не было возможности снаряжать винтовочные патроны. Американцы действительно выручили нас, поставив необходимый порох и взрывчатые вещества. Именно союзники помогли СССР избежать катастрофы. Однако это признание Сталина не является полным. В период с 1942 по 1945 год США в рамках программы ленд-лиз обеспечивали Советский Союз поставками:

і навіть 15 417 000 армійських черевиків та 257 723 498 ґудзиків.

Проте є й інші аспекти, які заслуговують на увагу. Спочатку Сполучені Штати відмовилися поширити дію закону про ленд-ліз на Радянський Союз, оскільки після підписання пакту Ріббентропа-Молотова 23 серпня 1939 року СРСР виступав союзником Гітлера. До літа 1941 року він навіть брав участь у спільних парадах та надавав Німеччині матеріальну підтримку.

Ще одним проявом "бездонної підлості і вічної брехні" росії стало залучення до нинішніх союзників по антигітлерівській коаліції вірних друзів нацистської Німеччини. Неприпустимим цинізмом є участь премʼєр-міністра Словаччини Фіцо у так званому "параді перемоги", враховуючи, що президент Словаччини в 1939-1945 роках, Йозеф Тисо, був одним із архітекторів авторитарного режиму та вірним союзником Гітлера. Після закінчення війни його засудили до страти за воєнні злочини, і він був повішений у Братиславі в 1947 році. Ще один прибічник путіна і "побєдобєсія", Орбан, повинен пам’ятати, що угорська жандармерія скоїла жахливий злочин 1-2 березня 1943 року в Корюківці на Чернігівщині. Угорські окупанти з 105-ї дивізії під командуванням генерал-лейтенанта Золтана Йогана Алдя-Папа знищили все населення цього містечка. В українській Корюківці загинуло 6 700 людей, тоді як у білоруській Хатині – 149 жителів.

Перелік російської брехні та лицемірства про війну можна продовжувати безкінечно.

Але нині варто згадати всіх тих, хто боровся за Україну тоді та пошанувати тих, хто воюює за неї сьогодні.

І не забувати правдиву історію, бо без України, США і країн антигітлерівської коаліції не було б ПЕРЕМОГИ у війни, а без співпраці диктаторів Гітлера і Сталіна не було б і самої війни.

Знищили націонал-соціалізм Гітлера — подолаємо й рашизм Путіна!

Related posts