Німеччина активно розпочала підготовку укриттів для мільйона осіб.


Німеччина активізує свої зусилля щодо розширення та оновлення мережі бомбосховищ і укриттів. Як зазначив Ральф Тіслер, керівник Федерального управління цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації (BBK), країна повинна бути готовою до можливого агресивного нападу з боку Росії протягом найближчих чотирьох років.

Про це повідомляє The Guardian.

Тіслер підкреслив, що Німеччина повинна усвідомити реальність конфлікту. У нинішньому стані вона недостатньо підготовлена.

"Довгий час у Німеччині поширилася думка, що війна -- це не той сценарій, до якого нам потрібно готуватися. Це змінилося. Ми стурбовані ризиком великої агресивної війни в Європі", -- сказав він новинному виданню Süddeutsche Zeitung.

Тому планують покращити тунелі, станції метро, підземні гаражі, автостоянки, підвали громадські будівлі. Прагнуть створити укриття для 1 мільйона людей. BBK представить комплексний план пізніше цього літа.

Тіслер підкреслив, що країна стикається з невпинною гонитвою за часом, і надіятися лише на зведення нових бункерів не вистачає. Він зазначив, що проектування і зведення нових укриттів є занадто тривалими та витратними. Тому важливо терміново розглянути можливість модернізації та адаптації вже наявних споруд.

Вторгнення Росії в Україну викликало побоювання серед інших європейських країн. Особливо в Балтії, Польщі та Німеччині, щодо можливого розширення агресії Москви на інші фронти в Європі.

На сьогоднішній день в Німеччині збереглося близько 2000 бункерів і захисних приміщень, що залишилися з епохи Холодної війни, але лише приблизно 580 з них придатні для використання. Більшість з цих укриттів потребує значних фінансових вкладень для реконструкції. Вони здатні вмістити лише близько 480 000 осіб, що складає всього пів відсотка від загальної чисельності населення країни.

Для порівняння, за даними BBK, Фінляндія має 50 000 захисних кімнат, які можуть вмістити 4,8 мільйона осіб, або 85% її населення.

Хоча уряд визнав важливість цих ініціатив, офіційного виділення коштів ще не відбулося. Очікується, що фінансування надійде з мільярдів, вивільнених після призупинення Німеччиною "боргового гальма" в березні.

Раніше повідомлялося, що німецькі збройні сили потребують суттєвого розширення, аби виконати нові вимоги НАТО щодо стримування можливих загроз з боку Росії.

Related posts