Декілька європейських держав прагнуть, щоб українські біженці залишилися і знайшли роботу, зазначає експерт.
Після війни між Києвом та країнами Європи буде "жорстка боротьба" за біженців.
Кілька держав Європейського Союзу, які стали притулком для українських біженців після початку війни, проявляють інтерес до того, щоб ці люди залишилися та знайшли роботу на їх території.
Таку точку зору в ефірі каналу Еспресо висловив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній, що займаються міжнародним працевлаштуванням.
Він повідомив, що серед країн, які виявили інтерес, знаходяться Польща, Чехія та Німеччина.
"Німеччина, Польща, Чехія зацікавлені в тому, аби українці там залишалися. Бо українці - це не тільки утриманці, вони в першу чергу шукають для себе роботу, у них там є діти, котрі навчаються і котрі можуть потенційно стати членами суспільств тих країн, де вони знаходяться. І зрозуміло, що ліпше для країн, як це не прикро для нас звучить, ліпше для Німеччини чи Польщі залучати до себе українців, аніж залучати сирійців, чи залучати мешканців, наприклад, азійських", - сказав він.
Він підкреслив, що після завершення конфлікту між Євросоюзом та Києвом розгорнеться "запекла боротьба" за тих людей, які виїхали з країни з початком війни.
"Оскільки в цих країнах, як і в Україні, спостерігається серйозна демографічна криза, вони відчувають гострий дефіцит робочої сили та навіть недостатню кількість споживачів для своїх товарів і послуг. Тому після завершення військових конфліктів нас очікує запекла конкуренція за наших співгромадян, яких місцеві уряди, наприклад, Німеччини, Польщі та Чехії, прагнутимуть залишити у себе. Нам слід вжити всіх необхідних заходів, щоб українці повернулися додому", - підкреслив фахівець.
Нагадаємо, що нещодавно Міністерство закордонних справ України висловило свою позицію у зв'язку з резонансною статтею в El Pais, яка стосується зменшення підтримки для біженців.