Оновлена "начинка" російських безпілотників.


Заступник генерального директора підприємства, що спеціалізується на виготовленні засобів радіоелектронної боротьби, а також фахівець у галузі авіації.

Три тижні тому з’явилися повідомлення про російські безпілотники, які, за словами деяких джерел, розкидали небезпечні для життя предмети. А на початку травня в столиці зафіксували вибухи від "відстрочених" касетних снарядів.

Проте досі залишається невизначеним, яким чином противник застосовує цей вид озброєння з інженерної перспективи. Зокрема, існує питання, чи дійсно скидання відбувається з безпілотників. Така можливість існує, однак реалізація цієї технології вимагає, наприклад, наявності в безпілотному літальному апараті спеціального відсіку для бомб, який має бути налаштований на виконання скидання в певний момент польоту. Або ж механізм може бути активований дистанційно, що дозволяє скинути ці засоби ураження.

Існує ймовірність, що безпілотники можуть бути заповнені цими засобами ураження, і в разі їх знищення, уламки можуть розлетітися, створюючи нові загрози. Це, до речі, є одним із найпростіших варіантів. Адже ці елементи можуть розсипатися та становити небезпеку як у разі збиття дронів українськими мобільними підрозділами або системами протиповітряної оборони, так і через їх попадання у ціль, що призводить до ще більшої шкоди.

Однак на даний момент відсутнє будь-яке технічне підтвердження для жодної з висунутих гіпотез. Існує лише факт виявлення елементів, які з часом детонують.

Водночас, ми не маємо чіткого уявлення про те, що може викликати їх вибух - чи достатньо лише доторкнутися, чи, можливо, у них є таймер, який активує їх через годину, три години або навіть вісім. Ми також не знаємо, яким чином ці елементи виглядають насправді.

Я мав досвід роботи в умовах конфліктів у різних країнах, і можу навести приклади, як, наприклад, під час війни в Афганістані та Іраку, звичайні речі, як кулькові ручки, іграшки або жуйки, могли вибухати, завдаючи серйозної шкоди. Я неодноразово наголошував, що деякі предмети не слід піднімати з землі, якщо вони не належать тобі.

До речі, важливо також враховувати діяльність диверсійних груп. Крім того, не слід забувати про методи російського інформаційно-психологічного впливу: згадайте, як на початку повномасштабної агресії багато українців прибирали знаки "Укравтодору" з доріг...

Безумовно, треба розібратися, наскільки теперішня наша ситуація має реальні підтвердження. Але треба також зрозуміти, що в будь-якому випадку з цією історією, ворог і далі намагатиметься створювати різні корисні навантаження для БПЛА, які будуть завдавати більше шкоди цивільному населенню. Тобто, загрози використання ворогом терористичних методів ведення бойових дій - завдання не точкових ударів по важливих військових об'єктах, а й "килимові" бомбардування роями дронів, закидання цивільних будь-якими засобами ураження - жодним чином виключати не можна. На це росіяни й роблять ставку.

Точкові обстріли з боку Росії крилатими ракетами не призвели до ефекту, який хотіла отримати Російська Федерація. Тож вони вирішили використовувати велику кількість засобів ураження, щоденно тероризувати міста України, навантажуючи нашу протиповітряну оборону.

Саме з цієї причини ми щодня і щоночі спостерігаємо значну кількість "Шахедів" на всій території України.

А для того, щоб створити більше, так би мовити, психологічного й фізичного тиску, створюються додаткові елементи. Приміром, уламково-фугасні, коли шрапнель може на сто метрів розлітатися. Згадайте, як у Харкові був застосований дрон "Молнія" з шурупами, або "Шахед" з металевими кульками. Все це збільшує зону ураження і кількість постраждалих. Саме для цього ворог замінює високотехнологічну зброю на малі ударні безпілотники, які можуть нести на собі більше шкоди, ніж крилата ракета.

Related posts