Обмеження на шосе, резервування місць, контроль на кордонах: які нововведення очікують Україну з 1 листопада?


Ідентифікація для пенсіонерів. Кому треба пройти

З 1 листопада на автомобільних шляхах вводяться нові, більш суворі обмеження швидкості. Якщо раніше в деяких зонах міст (зокрема, у Києві та Дніпрі) дозволялося рухатися зі швидкістю до 80 км/год, то від завтра максимальна швидкість буде знижена до 50 км/год.

У Департаменті патрульної поліції пояснюють, що нові норми діятимуть у зв'язку з початком зимового періоду, який потенційно є більш небезпечним для учасників дорожнього руху.

Снимок экрана с facebook.com/UA.National.Police

Тривалість воєнного стану та мобілізаційних заходів у зв'язку з повномасштабною агресією Росії проти України буде продовжена з 10 листопада на 90 днів, до 7 лютого 2025 року. Це рішення було прийнято Верховною Радою наприкінці жовтня.

Останнє продовження воєнного стану тривало з 11 серпня по 9 листопада 2024 року. Спеціальний режим було запроваджено на території України 24 лютого 2022 року, і з того часу парламент уже 13 разів визначав нові строки його дії.

Протягом періоду воєнного стану в країні можуть бути тимчасово введені обмеження на певні права та свободи громадян, що забезпечуються Конституцією України.

В Україні триває урядова перевірка підприємств, установ та організацій, які мають статус критично важливих та бронюють своїх працівників від мобілізації.

Аудит був ініційований через значне зростання кількості підприємств та кількості заброньованих місць.

Уряд оголосив, що перевірки триватимуть до 15 листопада 2024 року, через що послуга бронювання в "Дії" тимчасово призупинена.

На даний момент продовження відстрочки від мобілізації можливе лише для тих працівників, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року.

Щодо резервувань за останні чотири місяці, остаточне рішення буде ухвалене після завершення аудиторської перевірки.

Після 15 листопада уряд планує підвищити стандарти для класифікації підприємств як критично важливих, зокрема:

Усі компанії, що отримають статус критично важливих з червня 2024 року, підлягатимуть додатковій перевірці на предмет обґрунтованості цього статусу. Це пов'язано з тим, що деякі з них, отримавши цей статус, починають зменшувати заявлену зарплату або стрімко нарощувати кількість працівників.

В середині жовтня парламент України прийняв законопроект, що передбачає збільшення податкових ставок. Наразі цей документ очікує підпису президента Володимира Зеленського, і тільки після його затвердження та публікації в офіційній газеті парламенту "Голос України" він набере чинності.

Незалежно від дати набрання чинності закону, українцям знадобиться сплатити деякі нові податки "заднім числом" - починаючи з жовтня 2024 року.

Згідно з нормативними актами:

Детально про положення нового закону про рекордне підвищення податків РБК-Україна розписало в окремому матеріалі.

У листопаді Національний банк розпочне процес виведення з обігу банкнот номіналом 50 та 200 гривень. Це стосується купюр "старого зразка", випущених у 2003 та 2007 роках.

Зображення: банкноти номіналом 50 грн та 200 грн старого зразка будуть замінені (bank.gov.ua)

Слід підкреслити, що ці банкноти залишаться в обігу, і немає необхідності їх обмінювати.

Вилучення цих банкнот з обігу відбуватиметься поетапно. Фінансові установи не будуть надавати ці купюри з кас під час усіх видів готівкових операцій. Національний банк України припинить їх постачання для банків, інкасаторів та компаній, що займаються обробкою готівки.

Старі купюри замінять на 50 грн та 200 грн зразка 2014 року і наступних.

З 1 листопада Польща вводить нові норми прикордонного контролю, які торкнуться іноземних перевізників, що не є членами ЄС, Швейцарії або Європейської асоціації вільної торгівлі, включаючи й українських.

Згідно з новими правилами, перед перетином кордону Польщі всі перевезення повинні бути обов'язково зареєстровані в системі електронного моніторингу транспорту. Це стосується всіх видів вантажів без винятку.

Водій зобов'язаний завжди мати при собі реєстраційний номер RMPD, отриманий з системи SENT. Також слід забезпечити безперервну передачу геолокаційних даних автомобіля.

Изображение экрана с facebook.com/LVcustomsUA

У разі виявлення порушень можуть накладатися штрафи в межах від 1,5 тисячі злотих (15 тисяч гривень) до 12 тисяч злотих (120 тисяч гривень).

У листопаді одна з груп українців зможе пройти процедуру ідентифікації особи, що дозволить їм продовжити отримання пенсій.

Це стосується пенсіонерів серед внутрішньо переміщених осіб, які здобули цей статус до початку широкомасштабних бойових дій 24 лютого 2022 року.

Підтвердити особу можна одним із кількох способів:

Фізичну ідентифікацію слід здійснювати кожні шість місяців.

У разі, якщо ідентифікацію не буде завершено в установлений термін, виплата пенсії буде зупинена. Після завершення процедури всі невиплачені суми будуть зараховані назад на рахунок пенсіонера.

Related posts