Огляд подій "Війна в Україні за тиждень" з 4 до 10 листопада.


Дональд Трамп став 47-м президентом Сполучених Штатів. В Україні термін воєнного стану подовжено до 7 лютого 2025 року. Українські дрони-камікадзе ГУР вперше атакували російські кораблі в Каспії.

Кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп став обраним президентом Сполучених Штатів. Президент США Джо Байден привітав його з перемогою та обговорив процес передачі влади. Новообраний президент США прийняв запрошення чинного лідера Джо Байдена зустрітися у Білому домі.

КОМЕНТАР: Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ у період 2007-2009 років та керівник Центру досліджень Росії, зазначив: "Трамп мислить як підприємець — це відображає його світогляд. Кожне питання, яке він розглядає, він перетворює на можливість отримати прибуток. Нам слід представити Трампу конкретний і зрозумілий план, в якому буде викладено, які економічні вигоди може отримати США, підтримуючи інтереси українських сил оборони. Якщо ми зможемо це донести, він стане нашим партнером і союзником".

6.11 Глава держави Зеленський здійснив телефонну бесіду з Дональдом Трампом. Глави двох країн узгодили продовження активного діалогу та нарощування співпраці - повідомляє Укрінформ. У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що розмова між Президентом України та Дональдом Трампом, що відбулася в перший день після його перемоги на президентських виборах у США, підтверджує важливість стратегічного партнерства для обох сторін.

КОМЕНТАР: Дмитро Левусь, директор Центру суспільних досліджень "Український меридіан": "Цей крок України є цілком обґрунтованим. Більш того, це свідчить про те, що всі заяви стосовно готовності країни співпрацювати з будь-якою адміністрацією США є абсолютно справедливими. Вони (Зеленський і Трамп, - ред.) мають особистий зв'язок, що підтверджується їхньою телефонною розмовою. Президент України високо оцінив діяльність команди Трампа та його родини, що свідчить про неформальний контакт, і це має велике значення".

6.11 Глава держави Зеленський підписав закони закон про продовження мобілізації та воєнного стану до 7 лютого наступного року.

9.11 Адміністрація президента США Джо Байдена ухвалила рішення надати дозвіл американським оборонним компаніям на діяльність в Україні, щоб здійснювати обслуговування та ремонт озброєння, яке було передане Пентагоном.

7.11 Під час відкриття саміту Європейської політичної спільноти в Будапешті президент висловив сподівання, що під час президентства Трампа Сполучені Штати стануть ще більш потужними, оскільки саме така Америка необхідна для Європи. Він також зазначив, що Україні важливо отримати достатні обсяги озброєнь, а не лише дипломатичну підтримку в переговорах з Росією. На заходах саміту Зеленський провів зустрічі з президенткою Молдови, прем'єр-міністром Великої Британії, президентом Франції та генеральним секретарем НАТО.

5.11 Після оновлення Google Maps на платформах з'явилися численні зображення українських об'єктів оборонної інфраструктури. Проте компанія вирішила розглянути цю проблему лише після широкого обговорення. 7.11 Google виправив ситуацію на картах, і військові об'єкти більше не видно.

До Українського легіону - військового підрозділу, що нині формується у Польщі з-поміж українських добровольців, які проживають за кордоном - станом на початок листопада подано понад 500 заявок із 30 країн світу.

04.11/ Інтерв'ю Командири нашої перемоги Медведюк: По той бік немає людей, ворог гірший за звіра

04.11/ Шортс_Коваленко: Доступність позицій українських військових є питанням національної безпеки.

04.11/ Тема: "Люди мандрують у невідомість, їх хочеться підбадьорити", - сказала провідниця потяга "Херсон-Краматорськ".

06.11/ Інтерв'ю на Краматорській станції: "Дипломат" розповідає про причини СЗЧ, цілі Курської операції та проблеми корупції під час мобілізації.

07.11/ Долгов: Адміністрації Байдена і Трампа мають час підготуватися до складного порядку денного

04.11/Литва передала Україні партію обладнання у рамках коаліції з розмінування в Києві

7.11/ Вплив падіння частин російського безпілотника в Солом'янському районі Києва.

07.11/ У Запоріжжі російський безпілотник вразив житловий багатоквартирний будинок.

08.11/ В Ужгороді відкрилася виставка картин дружин та матерів полеглих захисників

08.11/ Прем'єрний показ кінострічки "Буча" в Івано-Франківську

9.11/ Наслідки російської дронової атаки в Одесі

Верховний головнокомандувач 4.11 провів засідання Ставки, де розглянули ситуацію на ключових ділянках фронту, заслухали доповідь по Курській операції та обговорили виробництво дронів.

Атаки по РФ

10.11 Сили оборони України завдали вогневого ураження по складах із боєприпасами 1060-го центру матеріально-технічного забезпечення у Брянській області РФ - зафіксовані щонайменше 8 вибухів і дві точки загоряння й ознаки вторинної детонації. За даними ЦПД, на підірваних складах були також ракети до реактивних систем залпового вогню та керовані авіаційні бомби.

6.11 Дрони ГУР МОУ атакували порт у російському Каспійську. Дрони-камікадзе вперше уразили ворожі кораблі у Каспійському морі. Відстань від держкордону України до обʼєкта ураження становить близько 1500 кілометрів. Унаслідок ударів БпЛА уражень зазнали щонайменше два об'єкти у місті Каспійськ, що в республіці Дагестан - йдеться, імовірно, про ракетні кораблі "Татарстан" та "Дагестан", а також пошкоджень, можливо, зазнали малі ракетні кораблі проєкту 21631.

10.11 було здійснено напад на позиції ППО, розташовані між аеропортом Маріуполя та селом Бердянське. Зафіксовано не менше чотирьох вибухів. Після активації системи ППО противника в зоні аеропорту виникла пожежа. Попередньо повідомляється про ураження однієї з установок ППО.

9 вересня дрони Служби безпеки України та Спеціальних сил завдали удару по Алексінському хімічному комбінату, розташованому в Тульській області Російської Федерації. Цей завод є частиною корпорації "Ростєх" і займається виробництвом боєприпасів, пороху та інших матеріалів для російського військово-промислового комплексу, згідно з інформацією Укрінформу. О 13:10 на об'єкті, який зазнав атаки, було зафіксовано ще один вибух. В результаті інциденту виробництво зупинено, а працівників евакуйовано.

За інформацією, атака безпілотників на нафтопереробний завод у російському Саратові була організована Головним управлінням розвідки. У відомстві підтвердили, що операція пройшла успішно.

Військові дії

Головком Сирський повідомив, що у жовтні українські дрони знищили та уразили понад 52 тисячі російських цілей. З них окремої уваги заслуговують 129 артилерійських систем, 221 одиниця ворожого радіообладнання та понад 4 тисячі живої сили ворога.

У Курській області протягом жовтня російські війська зазнали втрат у вигляді семи бронетранспортерів, семи бойових машин піхоти, одного бронеавтомобіля "Тигр" і п’яти танків Т-72. Станом на 6 листопада, чисельність втрат російських окупантів на Курському напрямку перевищила 20,8 тисячі осіб, серед яких 7905 загиблих, а також понад 700 військових взято в полон.

Згідно з інформацією, опублікованою в New York Times, Росія зосередила 50 тисяч своїх та північнокорейських військовослужбовців для проведення наступальних дій на Курщині.

З 1 листопада всі навчальні центри Збройних Сил України розпочали нову програму базової загальновійськової підготовки, яка тепер триватиме 1,5 місяця замість попередніх 30 днів.

Протягом останніх трьох місяців Росія здійснила 4300 атак за допомогою ударних безпілотників Shahed та інших моделей. Підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ змогли знищити 3063 з цих БпЛА, що складає 71% від усіх випущених дронів.

10.11 Сили спеціальних операцій Збройних сил України, завдяки успішним заходам в тилу противника на території Курської області, знищили 14 російських військовослужбовців, а трьох захопили в полон.

5.11 Міністр оборони Рустем Умєров підтвердив, що Збройні Сили України вперше вступили у конфлікт із північнокорейськими військовими, які були надіслані Пхеньяном на підтримку Росії. За інформацією Сполучених Штатів, російське командування направило близько 10 тисяч військових з Північної Кореї до Курської області, що розташована неподалік українського кордону.

4.11 У Курській області фіксується до тисячі "прильотів" щодня. Російські війська знищують свої населені пункти до основи.

10 листопада в Харківській області, поблизу села Кругляківка на Куп'янському напрямку, українські десантники завдали удару по підрозділу російського танкового полку, знищивши 120 ворогів.

Станом на 4 листопада, незважаючи на постійні атаки загарбників, їм не вдається досягти жодних успіхів у містах Торецьк та Часів Яр у Донецькій області.

Згідно з інформацією, наданою War Mapper, за останні два місяці російські війська захопили більше 1000 квадратних кілометрів українських земель. На кінець жовтня Росія контролює 17,95% території України, що включає Крим, а також частини Донеччини та Луганщини, які були окуповані ще до 2022 року.

В.о. керівника управління комунікацій Командування Повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що недорогі безпілотники-приманки, які не мають боєголовок і які перевантажують нашу систему протиповітряної оборони, складають приблизно половину всіх російських БПЛА, використаних проти України.

КОМЕНТАР: Олександр Коваленко, військовий аналітик групи "Інформаційний спротив": "У дронах-приманках, які виготовлені з недорогих матеріалів, таких як пластик і пінопласт, окупанти використовують саморобні 'лінзи Люнеберга'. Вони створюють ілюзію дронів-камікадзе типу Shahed-136. В особливості вночі важко визначити, чи це справжній 'Шахед', чи дрон-приманка, поки його не знищиш. Тому ми стикаємось із ситуацією, коли щомісяця в Україні запускається близько 2 тисяч дронів, як це було в жовтні. І в цій кількості є не лише дрони-камікадзе, але й приманки, які оперативно ідентифікувати досить складно".

Російські окупанти зазнають у Курській області колосальних втрат, їм не вдається протиснути нашу лінію оборони. Наша лінія оборони не посувається, а залучення Росією північнокорейських військ не вплинуло психологічно на українських військових.

На Времівському напрямку на Донеччині ворог застосовує броньовану техніку для транспортування штурмових груп.

У Харківській області противник здійснює переважно піхотні атаки, активно нарощуючи свої сили та ресурси. Він постачає боєприпаси, техніку, продукти харчування, тепле обмундирування та пально-мастильні матеріали.

6.11 бійці 47-ї окремої механізованої бригади захопили в полон російського військовослужбовця з 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту на території Курщини. За його словами, він став свідком розстрілу захисників Сил оборони.

7.11 росіяни використовують велику кількість дронів та практично весь можливий транспорт, який лише може їздити для просування на Курахівському напрямку.

7.11 на війні в Україні загинув генерал-майор Павло Клименко, який очолював 5-ту окрему мотострілецьку бригаду, названу на честь Олександра Захарченка. Ця бригада є спадкоємцем колишнього батальйону «Оплот» з "ДНР".

Міністерство оборони України офіційно затвердило та дозволило використовувати в армії вітчизняний бронеавтомобіль UAT-TISA.

У Збройних силах очікують, що росіяни найближчим часом розпочнуть штурмувати українські позиції на одній із ділянок фронту. Найбільш "небезпечними" є Времівський напрямок і район Гуляйполя. За даними нашої розвідки, окупанти проводять повітряну та інженерну розвідку. Деякі штурмові групи переміщенні на передові позиції.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі повідомив, що в жовтні російські війська зазнали рекордних втрат на українському фронті. Середньодобові втрати з боку Росії, включаючи загиблих і поранених, досягли 1 354 осіб, згідно з даними The Telegraph.

Російська Федерація погодила візит турецького Головного омбудсмена Шерефа Малкоча, який, так само як і в Україні, планує відвідати локації, де перебувають військовополонені. Дата його візиту наразі не розголошується.

На 1 листопада 2024 року, з моменту початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, внаслідок небезпечних мін та нерозірваних вибухових предметів постраждало 1 068 людей.

У жовтні ворог 323 рази застосовував хімічну зброю проти Сил оборони.

В Україну повернули залишки 563 загиблих героїв. Однак під час останніх процесів репатріації тіло української журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в російському полоні, не було репатрійоване.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 57 журналістів, серед яких 8 представляли міжнародними ЗМІ. 45 журналістів отримали поранення.

Росіяни розстріляли шістьох полонених бійців ЗСУ на Покровському напрямку, правоохоронці розпочали розслідування. 23 жовтня стався випадок (розстрілу полонених - ред.) в східній частині міста Селидове, а другий стався 1.11 поблизу смт Вишневе. В обох випадках були страчені шестеро наших захисників. Правоохоронцям вдалося ідентифікувати захисників, які загинули. Правоохоронці розслідують 49 кримінальних проваджень за фактами вбивства 124 військовополонених на полі бою.

Культурное наследие

В Україні в результаті широкомасштабної агресії Росії постраждали 1179 культурних пам'яток, з яких 10 було пошкоджено у жовтні.

З початку війни загинуло 132 українських художників та 93 працівники медіа, за інформацією Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

Економіка

З початку 2024 року компанія "ДТЕК Енерго" вклала 2,6 млрд грн у відновлення та ремонт теплоелектростанцій, постраждалих від російських обстрілів. У цьому році інвестиції в ремонті роботи та відновлення ТЕС прогнозуються на рівні 3,8 млрд грн.

Глава держави Зеленський

4 листопада до української столиці прибула глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Глава держави Зеленський обговорив із міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок ситуацію в Україні й те, як можна натиснути на Росію, щоб наблизити мир. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга обговорив із німецькою колегою необхідність "рішучих дій" у відповідь на розміщення регулярних військ Північної Кореї в Росії. Аналена Бербок повідомила, що Німеччина надасть Україні гуманітарну допомогу на 200 мільйонів євро напередодні зими.

5.11 міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін, перебуваючи з візитом у Києві, оголосив про запуск нового пакету цивільної допомоги для України, який складе 100 мільйонів шведських крон (9,33 мільйона доларів).

9 листопада високий представник ЄС Жозеп Боррель прибув до Києва в рамках свого останнього візиту на цій посаді. Він зазначив, що держави-члени Європейського Союзу ще не змогли досягти єдиного рішення щодо проведення навчань українських військових на території України в рамках Допоміжної військової місії ЄС (EUMAM Ukraine).

***

Андрій Єрмак, очільник Офісу Президента, підкреслив, що Україна не проводить жодних переговорів з Російською Федерацією.

Міністерство закордонних справ України спростовує висловлювання віцепрем'єр-міністра та міністра цифровізації Польщі Кшиштофа Гавковського, який стверджує, що Президент Володимир Зеленський має намір втягнути Польщу у конфлікт з Росією. Раніше Гавковський піддав критиці українського лідера за його прагнення перехоплювати російські ракети та дрони у повітряному просторі України, зазначаючи, що це може призвести до втягнення Польщі у війну з Росією.

4 листопада міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів чергову нараду з керівниками українських дипломатичних установ за кордоном у форматі ZOOM-конференції. Під час зустрічі він висловив своє невдоволення щодо недостатньої активності більшості українських послів у арабських та африканських країнах. Сибіга зазначив, що його вразило питання, яке він отримав під час свого візиту до країн Близького Сходу та Африки від султана Оману та представників Анголи: "Чи справді в Україні триває війна?"

На 5 листопада в Україні функціонує 82% котелень, а 70% житлових будинків вже підключені до системи теплопостачання.

Урядовий офіс

Польоти в одному з українських аеропортів - "Львів" або "Бориспіль" - можуть відновити до кінця січня 2025 року. Забезпечити механізми страхування для авіації буде простіше, якщо літаки почнуть літати з аеропорту "Львів", але Глава держави Зеленський наполягає на тому, щоб першим було відкрито міжнародний аеропорт "Бориспіль".

КОМЕНТАР: Костянтин Криволап, експерт у сфері авіації: "Найперше, необхідно забезпечити ефективну концентрацію систем протиповітряної оборони, але також важливо усвідомлювати, що повної гарантії захисту досягти не вдасться. Це, у свою чергу, вплине на вартість авіаперельотів. Якщо ймовірність атаки зростає, то суму страховки також буде підвищено. В певний момент вона може досягти рівня, коли виконання рейсу стане економічно недоцільним".

Міністерство оборони отримало свій перший патент на інноваційну технологію для виявлення ворожих FPV-дронів, що має назву "Вітряк М".

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець провів зустріч з Тетяною Москальковою, російською уповноваженою з прав людини, на території Республіки Білорусь. У заході також взяв участь представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування стосовно обставин аварії винищувача F-16, внаслідок якої трагічно загинув пілот Олексій Месь. У рамках слідства заплановано провести 11 судових експертиз. Нагадаємо, що 26 серпня 2024 року під час відбиття масштабного ракетно-авіаційного нападу з боку Росії загинув український льотчик Олексій Месь.

У останньому оновленні програми "Резерв+" з'явилася можливість оформлення онлайн-відстрочки від мобілізації.

Бійці спеціальних підрозділів ГУР Міністерства оборони України "Артан" і "Шаман", які отримали травми в ході бойових операцій, стали учасниками марафону морської піхоти США.

У Києві на фестивалі "Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру та безпеки України" були представлені стартапи, що мають потенціал зміцнити оборонні можливості України, забезпечуючи технологічну перевагу на фронті.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка заборонив своїм працівникам застосовувати месенджер Telegram для службових комунікацій.

Український кардіохірург Ілля Ємець потрапив до списку ста провідних спеціалістів у світі, які займаються лікуванням вроджених вад серця, і отримав звання почесного члена Американської асоціації кардіохірургів (US Congenital Heart Surgeons' Society, CHSS).

Міністерство внутрішніх справ України та посольство США домовились про посилення співпраці у проведенні ДНК-експертиз та ідентифікації невпізнаних тіл загиблих для притягнення Росії до відповідальності.

Економічні аспекти війни

Урядовий офіс подав до Верховної Ради проєкт закону "Про Державний бюджет України на 2025 рік", підготовлений до другого читання - сайт уряду.

Експорт товарів з України у жовтні сягнув понад 3,8 млрд дол. США, що є рекордом у грошовому еквіваленті за увесь 2024 рік.

Від початку повномасштабної війни зі спецрахунку, відкритого Національним банком України на потреби оборони, перераховано майже 37,8 млрд грн, у жовтні 2024 року - понад 563,4 млн грн.

Протягом періоду з січня по жовтень 2024 року загальний фонд державного бюджету отримав 1,67 трильйона гривень.

Станом на 1 листопада 2024 року, міжнародні резерви України зменшилися на 6% у жовтні, досягнувши 36,6 мільярда доларів США.

Протягом 10 місяців 2024 року бюджет отримав на 43,5% більше доходів від оподаткування виробництва та реалізації лікеро-горілчаних виробів у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

В рамках зимової підготовки уряд України досяг угоди з партнерами щодо підвищення обсягу імпорту електричної енергії до 2,1 ГВт, а також про додаткові поставки "аварійної підтримки".

За даними порталу EnergyMap, у жовтні 2024 року, як порівняти із вереснем, Україна зменшила імпорт електроенергії на 58% - до 181,8 тис. МВт-год. Експорт зріс у 88 разів - до 60,7 тис. МВт-год.

У жовтні споживчі ціни зросли на 1,8% до вересневого показника; річна інфляція прискорилася вже до 9,7%.

Велика Британія оголосила про запровадження нових санкцій проти військово-промислового комплексу РФ та підтримуваних Росією груп найманців. Це найбільший пакет санкцій проти РФ, запроваджений Британією з травня 2023 року.

Білий дім має намір пришвидшити постачання залишкових партій оборонної допомоги Україні через побоювання, що адміністрація Трампа може зупинити раніше затверджену підтримку.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль висловив можливість надання військової допомоги Україні. Він зазначив, що остаточне рішення щодо постачання зброї буде залежати від "ступеня активності Північної Кореї" у конфлікті між Росією та Україною.

Північноатлантична рада 8 листопада категорично засудила дії Росії та Північної Кореї, які сприяють небезпечному розширенню агресивної війни Російської Федерації проти України, що була розпочата без провокацій.

Франція має намір надати Україні нову партію дальнобійних ракет SCALP, а також ракети Mistral для зміцнення протиповітряної оборони.

Австралія передасть Україні 14 високоманеврених морських катерів RHIB з жорстким корпусом.

Європейське управління з питань запобігання зловживанням і шахрайству (OLAF) ініціювало розслідування щодо лазівки, що дає змогу країнам, таким як Туреччина, постачати підсанкційну російську нафту до Європейського Союзу під виглядом іншого бренду.

Німецько-французьке оборонне об'єднання KNDS передасть українській армії колісні гаубиці RCH 155 у квітні наступного року.

Уряд Литви прийняв рішення подати до Сейму законопроєкт, що дозволить державним органам країни організовувати закупівлі зброї категорії А для України.

Європейський Союз подовжив термін дії військової тренувальної місії для України на два роки та надав додаткові кошти для підтримки її функціонування.

4 листопада канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив думку, що немає потреби у прийнятті "нових рішень" щодо членства України в НАТО, зокрема у контексті надання їй запрошення.

У межах програми "Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво" (RISE) Україна уклала угоди зі Світовим банком на загальну суму близько 600 мільйонів доларів.

Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" запускає нову ініціативу з бюджетом $1,8 мільйона для підтримки навчання та працевлаштування українців.

4.11 Після підрахунку всіх голосів у другому турі президентських виборів у Молдові, чинна президентка Мая Санду здобула перемогу. Її підтримали близько 930 тисяч виборців, що становить приблизно 55,33% від загальної кількості тих, хто взяв участь у голосуванні.

КОМЕНТАР: Владислав Кульмінський, молдовський експерт у сфері політики та виконавчий директор Інституту стратегічних ініціатив (Кишинів), зазначає: "Росія продовжить спроби повернути Молдову під свій вплив. Однак це завдання стане більш складним, адже тепер остаточно зрозуміло, що наш вибір лежить у напрямку Європейського Союзу. Я вважаю, що ЄС також відповідно реагуватиме, адже вони усвідомили наші прагнення. Під час цих виборів були використані фінансові ресурси, фейки та інформаційні маніпуляції. Всі можливі засоби були залучені, але жоден з них не дав бажаного результату".

4.11 у Фінляндії стартували найбільші артилерійські навчання НАТО в Європі під назвою "Удар блискавки-24". Цей захід є частиною серії навчань "Динамічний фронт-25", що проходять на території п'яти європейських країн: Фінляндії, Естонії, Німеччини, Румунії та Польщі.

8.11 Світовий банк оголосив про новий пакет підтримки для України на суму 750 млн доларів.

Варшава вирішила не передавати Києву винищувачі МіГ, оскільки вони в даний час забезпечують охорону польського повітряного простору. Наступного тижня буде опубліковано звіт про військову допомогу, яку Польща надала Україні до сьогоднішнього дня.

7.11 Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав, що готовий буде розпустити Бундестаг у разі, якщо той висловить недовіру канцлеру та його уряду. Напередодні ввечері канцлер ФРН Олаф Шольц заявив про те, що звільняє свого міністра фінансів, який є лідером Вільної демократичної партії, яка входила в правлячу коаліцію.

Міністерство оборони США відправило на Близький Схід додаткові 12 винищувачів типу F-15E перед очікуваною новою атакою Ірану на Ізраїль.

8.11 новообраний президент США Дональд Трамп повідомив, що Сьюзі Вайлз, яка очолювала його виборчу кампанію, займе посаду керівника адміністрації Білого дому.

Посол України у Великій Британії Валерій Залужний на запрошення Королівської армії Нідерландів та Бундесверу взяв участь у міжнародному семінарі з обговорення розвитку стратегічних оборонних перспектив та окреслив логіку розвитку технологій на полі бою.

5.11/ Український легіон: за місяць у Любліні - понад пів тисячі заявок від українців з 30 країн

ЦИТАТА: "Варто відзначити, що підготовка не відбуватиметься на базі Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг), як раніше про це писали деякі ЗМІ. Навчання вестимуть інструктори з країн НАТО. Загалом базовий курс підготовки за стандартами НАТО триватиме 35 днів. Після цього військовослужбовці, які потребуватимуть окремого вишколу по обраній спеціалізації, можуть пройти додаткову підготовку вже в інших місцях".

07.11/ Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України та керівник Центру досліджень Росії, висловив думку: "Ми повинні активно працювати над тим, щоб Дональд Трамп опинився на нашій стороні в історії. Це необхідно робити саме зараз, коли нова адміністрація президента та склад Конгресу тільки починають формуватися. Важливо зайняти проактивну позицію, а не чекати. Нам потрібно встановлювати нові контакти, проводити зустрічі та переконувати..."

07.11/ Зеки закінчуються. У Росії закривають тюрми через війну в Україні

ЦИТАТА: "Нині в колоніях і тюрмах РФ перебуває близько 300 000 - 350 000 тисяч ув'язнених. Це удвічі менше, ніж 10 років тому. Головна причина- війна в Україні".

07.11/ Трамп знову в Білому домі: Які перспективи для України?

ЦИТАТА: "На даний момент неясно, якою стане зовнішня політика адміністрації Дональда Трампа. Звичайно, можна звернутися до його попереднього президентського терміну та передвиборчих обіцянок, але основний курс нової адміністрації у міжнародних справах визначатиметься, в першу чергу, командою, яку сформує новий президент. Важливу роль у цьому процесі відіграватимуть призначення на посади державного секретаря США, міністра оборони, радника з питань національної безпеки та інших високопрофесійних членів Ради національної безпеки."

07.11/ Відновлення авіасполучення в Україні: які можливості та терміни цього процесу

ЦИТАТА: "Незважаючи на військові загрози, Україна продовжує роботу залізничного транспорту, хоча його швидкість значно нижча, ніж у авіації. Тим не менш, чомусь всі вважають, що літаки становлять більшу небезпеку. Це не зовсім коректно з точки зору оцінки ризиків. Більше того, існують технології, які дозволяють забезпечити безпеку польотів навіть у таких умовах. Найважливіше – це правильно налаштовані системи протиповітряної оборони та адекватно розрахована страховка."

МолдоваЄвропейський СоюзЄвропаУкраїнаGoogleРосіяКиївУкрінформКурська областьРакета.Безпілотний літальний апаратБезпілотний бойовий літальний апаратПротиповітряна боротьбаЗбройні сили УкраїниНімеччинаАеропортОлаф ШольцВільна демократична партія (Німеччина)НАТОУряд УкраїниАндрій ЄрмакВолодимир ЗеленськийПрезидент УкраїниМіністерство закордонних справДонецька областьМіністерство оборони (Україна)Міністерство закордонних справ (Україна)БоєприпасиХарківська областьРосіяниСполучене КоролівствоВибух!ДТЕКПольщаМобілізаціяВоєнний станПолонСлужба безпеки УкраїниДональд ТрампРеспубліканська партія (США)Джо БайденІвано-ФранківськПівнічна КореяНаціональний банк УкраїниМіністр оборониЛитваБілий дімКурська губерніяГоловне управління розвідки Міністерства оборони УкраїниВоєнна розвідкаКиївський національний університет імені Тараса ШевченкаСили спеціального призначенняБуча, Київська областьФранк-Вальтер ШтайнмаєрКаспійськДагестанХосеп БоррельОлександр ЗахарченкоЛітаки Сікорського
Related posts