ООН представить у Києві стратегії гуманітарної підтримки для українців на 2025 рік, заявив Кислиця.
Як зазначив у коментарі для Укрінформу постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, з метою підтримки нашої держави до нас приїдуть заступник Генерального секретаря з гуманітарних питань Том Флетчер та Верховний комісар у справах біженців Філіппо Гранді.
У контексті агресії з боку Росії, ООН здійснює одну з найбільших гуманітарних операцій в Україні, - підкреслив постійний представник. - Допомога надається за двома основними напрямками: згідно з планом гуманітарних потреб і реагування, який координується Управлінням ООН з координації гуманітарних справ, а також через регіональний план підтримки українців, які вимушено покинули свою країну, що знаходиться під управлінням Верховного комісара у справах біженців.
Презентація обох планів для міжнародної донорської спільноти відбудеться 16 січня в Києві.
Мова йде про задоволення найнагальніших необхідностей: гарантування доступу до їжі та джерел доходу, відновлення критично важливих об'єктів інфраструктури, у тому числі житлових приміщень, надання універсальної фінансової підтримки, а також допомога у сфері водозабезпечення, санітарії та гігієни.
Кислиця підкреслив, що в 2024 році Україні вдалося отримати 2,22 мільярда доларів від донорів, що становить 71,4% від необхідних 3,1 мільярда. Цей результат є одним із найвищих у рамках всіх гуманітарних програм ООН, де середній показник складає лише 43%.
Окремо, ООН виділила 492 мільйони доларів у рамках Українського гуманітарного фонду з метою підготовки 1,8 мільйона людей до зимового періоду в зонах бойових дій і прифронтових громадах. Ці кошти використовуються для забезпечення опалення, надання теплого одягу, а також для облаштування тимчасових притулків для внутрішньо переміщених осіб, повідомив постійний представник.
Відповідаючи на питання про країни, які отримали найбільшу частку фінансування згідно з потребами, заявленими ООН, Кислиця зазначив, що Палестина отримала $2,78 млрд, що становить 74% від запитуваної суми. Також він вказав на Судан з $1,7 млрд (60%), Південний Судан з $1 млрд (61%) і Ємен, який отримав $2,09 млрд (49%).
З початку масштабної агресії Україні було надано гуманітарну допомогу на суму понад 10 мільярдів доларів через механізми Організації Об'єднаних Націй.
Щорічно Організація Об'єднаних Націй публікує запит на залучення донорських коштів з метою реалізації планів гуманітарного реагування в Україні. Ці плани окреслюють гуманітарні потреби країни, необхідні фінансові ресурси, пріоритетні напрямки діяльності та терміни реалізації заходів. Донорами можуть бути держави, різноманітні організації та приватні особи.