Орбан звернувся до угорського народу з закликом "протистояти" Брюсселю.


23 жовтня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звернувся до своїх співвітчизників із закликом "протистояти" Європейському союзу, підкресливши, що Брюссель має намір скинути його уряд.

Виступаючи на церемонії, присвяченій повстанню 1956 року проти радянських репресій, яке було жорстоко придушене Червоною армією, Орбан, який вважається найближчим союзником Москви в Європейському союзі, сказав, що ЄС хоче встановити "маріонетковий уряд", оскільки "незалежна угорська політика є неприйнятною для Брюсселя".

Він не надав ніяких доказів на підтримку своїх тверджень під час промови, яку раніше Орбан використовував для порівняння ЄС із Радянським Союзом перед тисячами своїх прихильників. У цьогорічному виступі він сказав, що уроки 1956 року "говорять нам, що ми можемо боротися лише за одне: Угорщину й угорську свободу".

Орбан також заявив, що "вся європейська економіка втягнута" у війну в Україні, яка "стає все кривавішою й відчайдушнішою" без жодних ознак того, коли вона завершиться, тоді як європейські лідери "віддаються ілюзіям" перемоги.

"Ми усвідомлюємо, що їхні наміри полягають у тому, щоб примусити нас долучитися до конфлікту, нав'язати нам своїх мігрантів, а також передати наших дітей під опіку гендерних активістів", - висловився він у своїй промові на сцені, розташованій у парку Мілленаріш у Будапешті.

За словами Орбана, існує стратегія, відповідно до якої, після успіху на східному фронті, Україна з оновленою армією стане заміною для американських сил, забезпечуючи безпеку на європейському континенті.

"Це свідчить про те, що одного ранку ми, угорці, можемо виявити слов'янських військових, які знову прибувають з боку сходу і розміщуються на території Угорщини, - зазначив він. - Цього нам не потрібно."

Ідея заміни американських вояків в Європі українськими після війни міститься в "плані перемоги", який раніше презентував президент Володимир Зеленський. За словами голови держави, Україна пропонує інтегрувати свій військовий контингент в європейську систему безпеки з огляду на те, що українська армія має "реальний досвід сучасної війни", зокрема, застосування західної зброї і взаємодії з військовими НАТО.

"Цей український досвід має бути використаний для зміцнення оборони альянсу й гарантування безпеки у Європі", - заявив Зеленський.

У цьому контексті президент Парламентської асамблеї НАТО та американський конгресмен Джеррі Конноллі в інтерв'ю для Радіо Свобода відхилив пропозицію Зеленського, охарактеризувавши її як "непідходящу" та "навіть небезпечну". Він підкреслив: "США повинні бути присутніми в Європі".

Європейський Союз призупинив мільярди євро фінансової підтримки Угорщині через конфлікти, пов'язані з політикою Орбана, яка отримала широке засудження за загрозу верховенству права в цій країні Центральної Європи. Протягом кількох місяців між сторонами також виникали суперечки щодо допомоги Україні, міграційних питань, а також звинувачень у неналежному використанні бюджетних коштів блоку і порушення його нормативних актів.

23 жовтня угорський опозиційний політик Петер Мадьяр виступив перед численними прихильниками на спеціальному заході, присвяченому пам'яті повстання 1956 року. Він заявив, що угорці стали "жертвами обману" з боку партії "Фідес", очолюваної Орбаном.

Орбан "не мав права зраджувати спадщину 1956 року і не повинен був діяти на користь російських інтересів", - підкреслив Мадьяр, президент проєвропейської політичної сили "Тиса".

Related posts