Орхідеї: як правильно доглядати за ними вдома, щоб вони радували вас цвітінням цілий рік.


Якщо ви хочете милуватися квітучими орхідеями круглий рік, доведеться докласти зусиль.

Вік рослини -- насамперед потрібно визначити його

Занадто молода орхідея, якщо їй ще не виповнився рік, не зможе зацвісти. Як же зрозуміти, чи готова рослина до цвітіння? Слід підрахувати кількість її пагонів. Якщо їх від 5 до 8, це свідчить про те, що перед вами зріла орхідея, і ви можете перейти до належного догляду, щоб стимулювати її цвітіння.

Орхідея не прихильниця змін.

Ця рослина має високі вимоги до умов утримання. Якщо ви прагнете до того, щоб ваша орхідея радувала вас квітами, варто пам’ятати, що її не слід переміщувати. Зміна освітлення, температури, вологості та інших параметрів може викликати у рослини справжній стрес.

Найсуттєвіше підґрунтя.

Вони потребують багато сонячного світла, а тому орхідею краще всього висаджувати у спеціальні прозорі горщики. Дуже важливо, щоб вони мали достатньо дренажних отворів.

Орхідея потребує особливого догляду в домашніх умовах, і одним з ключових аспектів є належний режим поливу.

Поливати рослину слід лише тоді, коли земля повністю висохла. Інакше коріння ризикує загнити. Пам'ятайте важливе правило: після того, як орхідея відцвіте, частоту поливу потрібно зменшити до одного разу на місяць, щоб дати їй можливість відпочити.

Світло має бути якісним.

Орхідеї не терплять затінення, тому їх слід розташовувати в просторах з хорошим природним освітленням. Якщо у вашій квартирі немає таких зон, розгляньте можливість придбання фітолампи. Це особливо актуально в осінній та зимовий періоди, якщо ви хочете, щоб ваші орхідеї цвіли. Догляд за цими рослинами в домашніх умовах неможливий без фітолампи, адже вона забезпечує необхідний рівень світла і не висушує повітря.

Не втрачайте з уваги важливість добрив.

Для орхідеї найкраще підходять фосфор і калій. Завдяки їм рослина випустить квіткові бруньки, а самі квіти будуть рости більш здоровими і міцними.

Догляд за орхідеями в домашніх умовах: ключова роль температури

Ця рослина не переносить різких коливань температури навколо себе. Тому важливо, щоб нічна температура була нижчою за денну всього на 4-6 градусів, не більше. В зимовий період рослині краще розташуватися поблизу опалювальних приладів, але при цьому не забувайте провітрювати кімнату, уникаючи протягів.

Стрес може стати поштовхом для розвитку.

Якщо орхідеї надто комфортно, вона може гальмувати випущення нових квітконосів. Тому варто на деякий час створити для неї стресові умови. Наприклад, менше поливати чи поставити в прохолодне приміщення.

Вологість повітря ще одна важлива умова

Орхідеї не витримують сухість повітря, оскільки це тропічні рослини. У занадто сухих умовах вони можуть перестати цвісти та навіть відкинути нерозкриті бутони. Якщо у вашому домі спостерігається така ситуація і є орхідея, важливо включити в догляд за нею обприскування або розміщення ємності з водою.

Пам'ятайте про часи, коли потрібно відпочити.

Після завершення цвітіння орхідеї настає час спокою. У цей період рослина має можливість відновити свої сили для наступного цвітіння. Щоб забезпечити їй комфортні умови, важливо дотримуватися всіх раніше зазначених рекомендацій. Саме в цей час орхідею можна пересаджувати, і зазвичай це слід робити приблизно раз на два-три роки.

Орхідеї: правила домашнього догляду під час цвітіння — що дозволено, а що ні.

Якщо ви побачили на своїй рослині квітконоси, це не означає, що можна розслабитися і просто милуватися її красою. Щоб продовжити період квітіння, варто дотримуватися таких порад:

А також не забувайте, що не можна обприскувати квіти в період цвітіння, адже це призведе до загнивання бутонів. Не ставте горщик біля фруктів. Вони виділяють етилен, який сприяє швидкому старінню квіток.

Related posts