Ось які завдання слід виконати на городі в лютому: повний перелік необхідних робіт.


Лютий — це пора, коли дачники повертаються до своїх справ після зимових свят. Це час активної підготовки: потрібно почати висівати насіння для розсади та наводити порядок у саду і городі. Які культури слід посіяти в лютому та які інші роботи можна виконати на ділянці — детальніше розповімо далі.

У лютому, коли зима добігає кінця, проводять пересадку в ґрунт різних овочевих культур, ягід і певних видів квітів, які мають тривалий вегетаційний період.

Таким чином, які саме овочі можна висаджувати в лютому для отримання розсади?

Баклажани та перець висівають в першу чергу, їх також можна висаджувати у теплиці з обігрівом. Раніше ми вже ділилися інформацією про оптимальні терміни для посадки баклажанів, томатів та перцю на розсаду у лютому 2025 року.

Щодо цибулі, її зазвичай висівають для отримання сортового насіння, проте не всі городники дотримуються цього способу. У лютому також варто подумати про посадку садової суниці (полуниці) — це дозволить зекономити кошти, навіть якщо ви оберете популярний сорт.

Також у цей період вже можна починати сіяти деякі види квітів, які потребують тривалішого часу для росту.

Яке насіння квітів сіяти в лютому:

Декілька видів овочів і квітів також висаджують ближче до завершення місяця. Серед рослин, які садять у лютому та березні, можна знайти ранні та маленькі помідори, перець середньостиглих і ранніх сортів, баклажани, а також петунії.

До речі, перед посівом насіння овочів рекомендують замочувати: раніше ми розповідали, у чому замочити насіння, щоб швидше проросло - простий лайфхак від досвідчених городників.

Крім посіву культур, які потім переїдуть на ділянку, у дачників є ще кілька обов'язкових справ.

Тут потрібно орієнтуватися за обстановкою: якщо снігу багато, його прибирають і струшують з дерев і кущів, щоб він не поламав гілки. Якщо мало - постаратися затримати за допомогою гілок, дощок тощо. До речі, гарна справа - нанести снігу в теплицю, щоб ґрунт добре зволожився.

Побілку краще робити якраз взимку, а не напередодні травневих свят. Але білити можна, якщо тільки на вулиці вже встановилося +5С.

Побілка забезпечує захист від різких коливань температури та ультрафіолетового випромінювання, завдяки чому кора залишається цілою і не тріскається.

Проводити ревізію і купувати насіння, якого бракує, теж потрібно в лютому - спокійно і без черг. Раніше ми також розповідали, як правильно вибирати насіння на розсаду, щоб не купити підробку.

У лютому, якщо погода буде теплою, проводять перше обприскування саду (температура повинна бути стабільно в межах +5-7°C вдень). Це дозволить боротися з деякими захворюваннями (спорами гнилі, моніліозу та парші), які вже починають активізуватися.

Обприскують 3%-вою бордоською сумішшю або карбамідом (сечовиною), але останній має бути у високій концентрації.

Related posts