"Нова мирна ініціатива Трампа передбачає, що Україні слід прийняти російську окупацію" -- Axios.

Сполучені Штати Америки очікують на відповідь України щодо "мирної угоди" в середу, 23 квітня 2025 року. Ця угода передбачає визнання Криму частиною Росії та неофіційне визнання російського контролю над більшістю територій, які були окуповані після вторгнення в 2022 році.
Цю інформацію озвучили джерела Axios, які мають безпосереднє відношення до пропозиції.
Односторінковий документ, який США представили українським чиновникам у Парижі минулого тижня, описує це як "остаточну пропозицію" президента Трампа. Білий дім наполягає, що готовий піти, якщо сторони найближчим часом не укладуть угоду.
Пропозиція Трампа передбачала значні компроміси з боку президента України Володимира Зеленського, який раніше категорично відкидав можливість визнання окупації Криму та частини чотирьох східних областей Росією.
Хоча російський лідер Володимир Путін, за інформацією, висловив ідею про замороження існуючих ліній фронту для досягнення угоди, раніше він відкидав інші складові американського плану, зокрема розміщення європейських миротворчих сил на українських територіях.
Джерело, яке має зв'язки з українською владою, повідомило, що Київ сприймає цю ініціативу як явно упереджену стосовно Росії: "Ця пропозиція ясно демонструє, які значні переваги отримає Росія, в той час як інформація про те, що може отримати Україна, подана в загальних рисах і неясно".
Які вигоди здобуває Росія в результаті пропозицій Трампа?
Які вигоди Україна здобуває згідно з ініціативою Трампа?
Альтернативні складові стратегії
Протягом останніх доби українці висловлювали бажання обговорити можливість 30-денного перемир'я під час зустрічей, що відбулися в середу в Лондоні, замість обговорення мирного плану Трампа.
Колишній президент США Дональд Трамп повідомив, що незабаром поділиться подробицями "мирної угоди" між Україною та Росією.