З метою запобігання шпигунству, Європейський Союз ставить США на один рівень з Китаєм та Росією.
З побоюванням щодо можливого шпигунства з боку США, Єврокомісія розпочала програму надання одноразових мобільних телефонів і базових ноутбуків своїм співробітникам, які подорожують до Америки або працюють на її території.
Європейський Союз у сфері кібербезпеки фактично поставив США в один ряд з Китаєм і Росією, повідомляє Financial Times.
"У Єврокомісії стурбовані тим, що США можуть проникнути в системи", - заявило одне з джерел.
Чотири обізнані джерела повідомили Financial Times, що членам Європейської комісії та високопосадовцям, які планують участь у весняних зборах МВФ і Світового банку наступного тижня, були надані нові рекомендації щодо заходів безпеки. Ці вказівки подібні до протоколів, що застосовуються під час візитів до Китаю або України, де заборонено використовувати звичайну електроніку через загрози стеження з боку російських і китайських спецслужб.
З 21 по 26 квітня три єврокомісари відвідають Вашингтон для участі в щорічних засіданнях Міжнародного валютного фонду та Світового банку.
Читайте також: Кінець ери "традиційних" відносин із США, - заявив прем'єр Канади.
"Європейські посадовці все частіше розглядають США як можливе джерело загроз для безпеки, що свідчить про суттєве похолодання у відносинах між Брюсселем і Вашингтоном після повернення Дональда Трампа до президентського крісла в січні", - повідомляє видання.
У Європейській комісії підтвердили, що нещодавно переглянули протоколи безпеки, однак утримались від розкриття подробиць. У процесі розробки нових протоколів брала участь і зовнішньополітична служба ЄС, як це зазвичай відбувається у подібних випадках.
Нові правила, що стосуються поїздок до США, містять чіткі інструкції для працівників. Зокрема, вимикати телефони на кордоні та зберігати їх у спеціальних захисних чохлах, аби уникнути несанкціонованого доступу у разі втрати.
Окреме занепокоєння викликає американська практика, яка дозволяє прикордонникам вилучати персональні пристрої (смартфони і ноутбуки) й перевіряти їхній вміст без попереднього дозволу власника. На тлі цього Брюссель і Вашингтон продовжують чутливі переговори з низки стратегічних тем, де обидві сторони могли б бути зацікавлені у зборі конфіденційної інформації.