У вшануванні пам'яті пілота, майора Станіслава Романенка, знаного під позивним "Дракон".


Обороняв українське небо до останнього вдиху.

Станіслав народився 1 січня 1973 року у сім'ї військовослужбовців на Чернігівщині, в селі Степанівка. Закінчив школу у Борозні, а в 1991 році - Чернігівський юридичний технікум.

Після завершення навчання в технікумі я обрав шлях, пов'язаний із військовою діяльністю. Я вступив до Чернігівського вищого авіаційного училища льотчиків, яке успішно закінчив у 1995 році, отримавши диплом офіцера з вищою військово-спеціальною освітою як льотчик-інженер. З того часу я почав охороняти українське небо.

Майор Романенко обіймав посади льотчика, старшого льотчика, заступника командира ескадрильї - штурмана авіаційної ескадрильї, начальника служби безпеки польотів 39-ї бригади тактичної авіації, що базується на Житомирщині.

Протягом своєї авіаційної кар'єри він здійснив 1296 годин у повітрі (з них 125 годин під час війни), здобувши звання льотчика І класу та провів понад 67 бойових вильотів.

Збив ворожий літак в бою, за що був що нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. А також відзначений державними нагородами: "За оборону України", "За військову службу Україні" та відзнаками Міністра оборони України, командувача Повітряних Сил ЗС України.

Майор загинув 22 грудня 2023 року під час виконання бойового завдання, яке полягало у пошуку, виявленні, перехопленні та ліквідації ворожих засобів повітряного нападу. Це трапилося на літаку Су-27 неподалік села Терезине в Білоцерківському районі Київської області.

"Станіслав Романенко назавжди залишиться в наших серцях, як світла людина, як людина слова, як порядна людина. Ми будемо згадувати його тільки з теплом, будемо згадувати завжди. Вічна пам'ять", - сказав під час похорону побратим загиблого.

На фасаді Стапанівської гімназії, що належить до Комарівської сільської ради, в рідному краї Героя було відкрито меморіальну дошку.

В кінці 2024 року, рівно через рік після останнього польоту майора Романенка, мешканці Київщини вшанували його пам'ять, встановивши пам'ятну стелу на місці його загибелі. На церемонії відкриття були присутні представники вищого командування Повітряного командування "Центр", особовий склад бригади тактичної авіації, а також рідні та друзі, які з глибокою шаною і смутком згадували про відважного та героїчного офіцера.

"Станіслав був патріотом своєї країни та борцем за незалежність, мужнім воїном, який, свідомо ризикуючи своїм життям, захищав свою землю до останнього подиху!", - підкреслив його командир.

Вічна слава та пошана Герою!

Related posts