Цього тижня потік пасажирів через кордон досяг рекордного рівня з початку повномасштабної війни.

У період з 19 по 25 липня поточного року кількість пасажирів, що перетинали український кордон, зросла на 1,2% і досягла 753 тисяч осіб. Це перевищує рекордний показник у 748 тисяч, зафіксований три тижні тому, а також перевищує дані про найбільший пасажиропотік минулого року, які становили до 737 тисяч у серпні.
Цю інформацію підтверджують статистичні дані Державної прикордонної служби, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Згідно з повідомленнями, обсяг виїзду в восьмий тиждень літа залишився практично незмінним і склав 369 тисяч, що лише на тисячу менше, ніж 370 тисяч тиждень раніше. Водночас, кількість осіб, що в'їжджають, зросла з 374 тисяч до 384 тисяч.
Протягом останніх вихідних щоденно спостерігалося від 115 до 121 тисячі перетинів кордону.
Кількість транспортних засобів, які прослідували через пункти пропуску цього тижня, зросла зі 136 тис. до 138 тис., а потік машин із гуманітарними вантажами - з 531 до 557.
У цьому році загальні дані про перетин кордону людьми перевищують минулорічні показники: за аналогічний тиждень минулого року з України виїхало 342 тисячі осіб, а в'їхало 364 тисячі. Кількість автомобілів, які перетнули кордон, також була нижчою - 131 тисяча.
У попередньому році найвищий рівень пасажирських перевезень спостерігався в серпні, коли щотижня реєструвалося від 729 до 737 тисяч перетинів кордону.
Як повідомлялося, Рада ЄС затвердила офіційне рішення про продовження дії Директиви щодо тимчасового захисту для українців на території Європейського Союзу ще на рік. Таким чином, дію запровадженої у березні 2022 року директиви про тимчасовий захист, яка є чинною до 4 березня 2026 року, продовжено до 4 березня 2027 року.
Як повідомлялося, це останнє продовження дії директиви про тимчасовий захист. Наразі держави-члени ЄС розглядають кілька сценаріїв майбутнього для українських біженців.
На кінець першого кварталу 2025 року в Європейському Союзі статус тимчасового захисту отримали понад 4,26 мільйона осіб, які втекли з України через агресію Росії. У порівнянні з кінцем лютого, загальна кількість людей, які мають цю форму захисту в ЄС, знизилася на 45 455 осіб.