Пенсії у 2024 році: покроковий гід для отримання довідок ОК-5 та ОК-7.
Існує декілька способів отримання довідок ОК-5 та ОК-7:
▪ безпосередньо у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, пред'явивши паспорт та довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
▪ в режимі онлайн – через портал електронних послуг Пенсійного фонду України або за допомогою мобільного додатку Пенсійного фонду.
Нагадаємо, що інформація про сплату добровільних пенсійних внесків доступна для перегляду в довідці за формою ОК-5. Довідка ОК-5 формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, і містить дані щодо сум заробітку для обчислення пенсії, визначення страхового стажу, сплати страхових внесків.
У цій довідці представлено дані про набутий страховий стаж та заробіток, що будуть враховані при визначенні пенсійних виплат. Це включає також місяці, коли було здійснено добровільний внесок.
Як отримати довідки ОК-5 або ОК-7 через портал Пенсійного фонду України — детальний покроковий гід:
1. Перейдіть на платформу електронних послуг Фонду. Виберіть опцію "Увійти" та авторизуйтесь зручним для вас методом (через кваліфікований електронний підпис, логін і пароль, систему ID.GOV.UA чи Дія.Підпис).
У лівій частині меню в секції "Комунікація з ПФУ" виберіть опцію "Запит на отримання електронних документів".
3. У розділі "Тип звернення" виберіть або Довідку ОК-5, або Довідку ОК-7 (система вже автоматично заповнить загальні дані).
4. Надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних та натисніть Відправити до ПФУ.
5. Переконайтеся, що сформована довідка доступна у розділі "Мої звернення", куди документ буде автоматично надіслано протягом кількох хвилин після його створення.
6. За бажання завантажте довідку на зйомний носій чи на власний цифровий пристрій.
Також за допомогою порталу Пенсійного фонду України можна подати заяву на виплату недоотриманої пенсії за померлого пенсіонера.