Мирні переговори в Україні: Європейський Союз розробляє альтернативний план у разі, якщо Трамп відмовиться.


Європейський Союз може виступити з ініціативою щодо надання фінансової підтримки Україні у випадку, якщо Сполучені Штати вирішать зменшити свою допомогу.

Євросоюз готує "план Б" щодо збереження економічних санкцій проти Росії у разі, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа відмовиться від мирних переговорів щодо України та спробує налагодити відносини з Москвою.

Цю інформацію озвучила Кая Каллас, верховна представниця ЄС у сфері зовнішньої політики та безпеки, згідно з повідомленням Financial Times.

Видання нагадало, що Трамп пообіцяв швидко закінчити війну Росії проти України, однак не зміг домогтися мирної угоди протягом своїх перших 100 днів на посаді. Вказано, що Росія та Україна відкидають окремі елементи запропонованих американською адміністрацією домовленостей.

"Питання в тому, чи американці взагалі захочуть залишитися. Ми бачимо ознаки того, що вони розмірковують, чи не залишити Україну і не укладати угоду з росіянами, бо це важко", -- сказала Каллас.

Крім того, європейські урядовці висловлюють занепокоєння щодо потенційних наслідків рішення США дозволити своїм компаніям відновити економічні зв'язки з Москвою, в той час як підприємства ЄС залишаться під обмеженнями.

Каллас повідомила, що існує альтернативний сценарій для підтримки економічного тиску на Росію, якщо Угорщина перешкодить продовженню європейських санкцій у липні. В той же час, головна дипломатка ЄС підкреслила, що Брюссель продовжує зусилля для забезпечення єдності серед усіх держав-членів.

"Існує також резервний план, але нам потрібно зосередитися на основному; адже якщо ми будемо думати лише про план Б, то саме його виконання стане реальністю," - зазначила Каллас.

Вона зазначила, що тривають переговори зі Сполученими Штатами та іншими міжнародними партнерами стосовно підтримки санкційного режиму.

Проте, керівниця європейської дипломатії визнала, що в деяких європейських столицях розглядається варіант наслідувати приклад Сполучених Штатів, якщо ті вирішать відмовитися від підтримки України і переглянуть свої стосунки з Росією.

"Ясно, що подібні дискусії відбуваються в ряді країн-членів, можливо, сподіваючись на те, що нам більше не доведеться надавати підтримку [Україні]. Але це ілюзія, адже якщо звернути увагу на Росію, яка витрачає понад 9% свого ВВП на оборону, вони знову захочуть це використати," -- заявила Каллас.

Видання нагадало, що у межах мирних пропозицій США запропонували скасування санкцій проти Росії, запроваджених спільно з ЄС, та відновлення економічної співпраці в таких секторах, як енергетика. Угорщина пригрозила накласти вето на необхідне одностайне голосування у липні щодо подовження санкційного режиму ЄС.

Каллас підкреслила, що Європа здатна надати фінансову підтримку Україні у випадку, якщо США вирішать згорнути свою допомогу. Проте вона також зазначила, що "з військовою підтримкою, звісно, буде важче компенсувати цю недостатність, якщо американці вийдуть".

Головна дипломатка ЄС сказала, що Брюссель та європейські столиці "досі працюють із американцями і намагаються переконати їх у тому, що результат цієї війни також у їхніх інтересах -- щоб Росія не отримала все, чого хоче".

Проте Каллас підкреслила, що жодна з країн Європейського Союзу не погодиться на визнання Криму як частини Російської Федерації.

"Я не спостерігаю, щоб ми давали згоду на подібні речі. Проте, звичайно, ми не можемо говорити від імені Америки і про їхні дії. З європейської перспективи ми повторювали це неодноразово... Крим є частиною України", -- зазначила високий представник ЄС.

"У США є можливості, які можуть бути застосовані для тиску на Росію з метою реального припинення конфлікту. Президент Трамп висловлював бажання зупинити насильство. Йому варто впливати на тих, хто це насильство здійснює," – підкреслила Каллас.

Нагадаємо, речниця Держдепартаменту США Теммі Брюс заявила, що Вашингтон може вийти з переговорів щодо війни в Україні, якщо "сторони не виявлять готовності до співпраці".

Проте пізніше, під час церемонії прощання з Папою Римським Франциском, Трамп запевнив, що продовжить участь у переговорах щодо мирного вирішення конфлікту в Україні.

В Міністерстві закордонних справ України спокійно реагують на повідомлення з США про можливу відмову від медіації в переговорах. У відомстві вважають, що це лише спроба прискорити процес досягнення миру.

Related posts