Нове мирне угоду на термін 5-7 років: Єгипет і Катар виступили з пропозицією для Ізраїлю та ХАМАС.

Представники Каїру та Дохи запропонували Ізраїлю та ХАМАС у разі погодження угоди перемир'я строком на 5-7 років, офіційне припинення війни, повне виведення ізраїльських сил (ЦАХАЛ) з Сектору Гази, та звільнення "всіх ізраїльських заручників в обмін на палестинських в'язнів, які утримуються в ізраїльських в'язницях".
Високопосадовець з Палестини, який має інформацію про перебіг переговорів, поділився деталями таких пропозицій від посередників у розмові з британським виданням.
Слід зазначити, що в даній пропозиції не вказується, чи будуть також звільнені заручники, які не є громадянами Ізраїлю, а яких все ще утримують бойовики ХАМАС. Вважається, що серед заручників залишаються живими двоє осіб - з Таїланду та Непалу. Також відсутня інформація стосовно повернення тіл двох тайських громадян і одного танзанійця.
Палестинське джерело BBC повідомляє, що ХАМАС висловив готовність поступитися контролем над територією анклаву будь-якому погодженому палестинському утворенню, будь то Палестинська адміністрація або новостворений адміністративний орган.
Представник Палестини зазначив, що зусилля щодо посередництва набирають значної сили, і терористична організація ХАМАС виявила "неймовірну адаптивність".
Тим часом британська медіа-організація зазначає, що Ізраїль наразі не висловився щодо цього плану. Крім того, "високопрофільна делегація" ХАМАС відправиться до Каїра для подальших переговорів.
Нагадуємо, що 19 січня між Ізраїлем та терористичною організацією ХАМАС було досягнуто угоди про запровадження режиму припинення вогню в Газі, а також про обмін заручниками та затриманими особами.
Цього зимового сезону відбулося кілька раундів обміну заручниками між двома сторонами, але в березні ХАМАС ухвалив рішення зупинити подальші переговори. У відповідь ізраїльські військові активізували свої дії в регіоні.
Наприкінці березня влада Єрусалиму оголосила про намір відновити режим перемир'я в Секторі Газа, водночас ізраїльська сторона сформулювала низку вимог до ХАМАС. У відповідь, це угруповання не погоджується з пропозиціями Ізраїлю і висуває власні умови.
15 квітня стало відомо, що бойовики ХАМАС відкинули останню пропозицію від Ізраїлю. Зокрема, угруповання не погодилося на вимогу про своє роззброєння. Водночас ізраїльська сторона підкреслює, що ХАМАС не повинен мати контролю над територією Сектора Газа в період після війни.