Перемир'я за умовами Москви: чому США втратили авторитет у відносинах з Путіним.

Президент США Дональд Трамп не зміг досягти жодних компромісів з Володимиром Путіним навіть після трьох місяців переговорів. У відповідь Росія продовжує нав'язувати свої умови, а Трамп, як зазначає преса, виглядає в ролі слабкого переговорника, який вимушений вигадувати "успіхи" на користь Москви.
Про це пише The Atlantic.
У матеріалі підкреслюється, що Росія насправді не зробила жодних суттєвих поступок. Один з небагатьох аргументів Трампа полягає в тому, що Путін "згодився не захоплювати всю Україну", однак, за словами експертів, ця заява є безпідставною, оскільки з військової перспективи це вже неможливо.
Автори зауважують: умови угоди, яку просуває адміністрація Трампа, є фактично капітуляцією України -- відмова від захоплених територій в обмін на "гарантії безпеки", які сам Путін може порушити в будь-який момент.
Найгірше, як зазначає The Atlantic, полягає в тому, що Трамп навіть не спробував з'ясувати, чи готовий Путін до припинення вогню. А коли президент України Володимир Зеленський відмовився визнати Крим частиною Росії, відповідь Путіна стала... балістичними ракетами, що вразили Київ.
В той же час, замість того, щоб вжити рішучих заходів, Трамп лише емоційно звернувся до Путіна з проханням "зупинитися". За оцінками журналістів, це не було проявом турботи про цивільних, а скоріше спробою зберегти власний престиж.
Аналітики зазначають, що ця тенденція є небезпечною в умовах сучасного багатополярного світу, де вплив США став більш вразливим, ніж будь-коли раніше.
Згідно з висловлюваннями журналіста Віталія Портникова, команда президента США Дональда Трампа не стане підтримувати крайні вимоги диктатора Путіна щодо припинення російської агресії стосовно України.