Депутати вважають, що успіх України у війні неможливий без змін у національних рухах Росії.


Таку позицію висловили українські народні депутати під час круглого столу, що відбувся в Укрінформі, на тему: "Національні рухи в Росії: їхній вплив на внутрішню ситуацію та війну з Україною".

На думку народного депутата України Олега Дунди, досягнення перемоги України неможливе без активного опору національних рухів в самій Росії.

Необхідно усвідомити одну ключову істину: здобути перемогу Україні без одночасного опору всередині російської імперії практично неможливо. Чому цей фронт є настільки ж важливим, як і фронт під Покровськом? Адже чим більше збройного протистояння відбуватиметься в таких містах, як Казань, Єкатеринбург, Новосибірськ, тим менше наших хлопців гине на передовій, і тим швидше ми досягнемо перемоги. Здобути успіх без змін всередині Росії є майже неможливо, - підкреслив Дунда.

На переконання народного депутата України Володимира В'ятровича, в стратегії перемоги України обов'язково потрібно включити аспект, що стосується перетворення Росії.

"Якщо ми справді говоримо про якусь стратегію перемоги над Росією в цій війні, то без переформатування Росії жодна стратегія не буде повною. Можемо тішитися, що в нас уже є План перемоги, першим пунктом якого є вступ до НАТО. Але я впевнений, якщо в цьому Плані не йтиметься про переформатування Росії, говорити про остаточну перемогу у війні України проти Росії не доводиться", - вважає В'ятрович.

У той же час, Ярослав Юрчишин, народний депутат України та голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, вважає, що Україні необхідно розробити стратегію підтримки народів, які страждають під гнітом Росії.

"Справді, ми затрималися з розробкою нашої політики стосовно поневолених народів на значний період. Важко робити загальні висновки про ці народи, адже кожен з них має свою неповторну історію, потенціал і можливості. Проте, нам необхідно систематично підійти до формування цієї політики," - підкреслив Юрчишин.

Представниця Верховної Ради України Марія Мезенцева висловила думку, що Україні слід підтримати надання можливості виступити представникам корінних народів Росії на платформі Ради Європи.

"Я вважаю, що важливо, і українська делегація в ПАРЄ також підтримує цю ідею, надати корінним народам Росії більш помітний голос у рамках ПАРЄ. Це необхідно зробити якнайшвидше. Зокрема, 12 представників української делегації займають ключові позиції, такі як віце-президенти, голови комітетів та підкомітетів, а також віце-президенти політичних груп організації. Це означає, що ми маємо реальний вплив на формування керівництва Бюро. Ми щиро сподіваємося на новий курс Міністерства закордонних справ, який змінить підходи до державної політики щодо корінних народів", - підкреслила Мезенцева.

Зазначимо, у складі Російської Федерації - 21 національна республіка та понад 100 корінних народів.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2023 року Верховна Рада підтримала створення ТСК з розробки державної політики щодо взаємодії з національними рухами РФ.

У жовтні 2022 року Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти з проханням підтримати право на самовизначення корінних народів, що проживають на території Російської Федерації.

Related posts