Перші сто днів presidency Трампа: як він знову вивів Росію на міжнародну сцену та яку реакцію варто очікувати від Путіна.


Під час свого виступу на сцені він критикував політику свого попередника Байдена, підкреслюючи, що встановив офіційний статус лише для двох статей - чоловіків та жінок. Трамп зазначив, що протягом перших ста днів його президентства інфляція знизилася, а введення захисних мит на імпорт з усіх країн, за винятком Росії, дозволить створити більше робочих місць в США. Однак, він також анонсував програми компенсацій з державного бюджету для вітчизняних виробників автомобілів, які імпортують комплектуючі.

Проте результати соціологічних опитувань, які Трамп вважав недостовірними, говорять самі за себе. Дані від ABC/Washington Post показують, що рейтинг схвалення Трампа знизився з 45% у лютому до 39% на сьогодні, що є найнижчим показником за перші 100 днів президентства з часів Гаррі Трумена. Згідно з дослідженням, проведеним американським суспільним мовником NPR, телеканалом PBS News та Marist poll, приблизно половина американців оцінили роботу Трампа під час його перших 100 днів на другому президентському терміні як незадовільну. У цей час особливу тривогу викликає те, що саме незалежні виборці, які не підтримують жодну з основних партій, відвертаються від Трампа.

Крім того, опитування, проведене компанією Lending Tree і представлене CNBC, показує, що 25% американців тепер купують продукти харчування в кредит, що є значним зростанням у порівнянні з 14% у 2024 році. Також 41% респондентів вказали на прострочені платежі за кредитами, тоді як минулого року цей показник становив 34%. Це не викликає подиву. Незважаючи на заяви Трампа про те, що ціни на товари — від пального до продуктів — знизилися, це просто неправда. Що стосується цін на яйця, які в березні досягли рекордних $6,23, то їхня вартість дійсно трохи знизилася завдяки імпорту з Туреччини та Південної Кореї. Проте це не зниження на 94%, як стверджує Трамп. Аналогічні тенденції спостерігаються й у цінах на інші продукти харчування та бензин.

У сфері зовнішньої політики Трамп має мало чим пишатися. Насправді, можна стверджувати, що його зусилля призвели до справжньої катастрофи. Протягом перших ста днів на посаді він не лише розпочав світову торгову війну, а й висловив намір стати президентом, який розширив би території США, мабуть, маючи на увазі свої амбіції щодо Канади та Гренландії. Більш того, щоб укласти угоду з Путіним про припинення війни Росії проти України за будь-яку ціну, Трамп готовий був визнати анексований Крим російським, порушуючи міжнародні норми, і зняти санкції з Росії. Не варто й згадувати про те, що США в ООН підтримали Росію та Північну Корею, голосуючи проти резолюцій, що засуджують військову агресію та воєнні злочини, вчинені Росією.

Протягом цих ста днів Дональд Трамп знову вивів Росію та Володимира Путіна, які опинилися в міжнародній ізоляції, на глобальну сцену. Це створило умови для російської пропаганди, яка стверджує, що новий світовий порядок формують Москва і Вашингтон. Дізнайтеся більше в статті на ТСН.ua.

"Ну, я сказав це образно, як перебільшення. Люди знають, що це було жартома", -- відповів Трамп у нещодавньому великому інтерв'ю Time на запитання про його обіцянки закінчити війну Росії проти України за 24 години, щойно він стане президентом США. CNN підрахував, що під час своєї передвиборчої кампанії Трамп 53 рази повторив, що закінчить війну "за 24 години". Тож, дуже дивно зараз чути, що це було сказано жартома.

Здається, Трамп дійсно вірив (і, можливо, досі вважає), що після свого обрання він просто зателефонує Путіну, попросить його припинити бойові дії, і той відразу ж його вислухає. На мітингу в Пенсильванії він навіть стверджував, що зможе завершити війну ще до своєї інавгурації. У його уявленні, всі повинні підкорятися його волі. Тому він цілком міг вважати, що спершу зв'яжеться з Путіним, адже протягом трьох років з ним ніхто не спілкувався, а потім — з Зеленським, і конфлікт буде вирішено через укладення якоїсь угоди.

Попри дві телефонні бесіди з Путіним у лютому та березні, Трампу не вдалося наблизитися до бажаного компромісу щодо заморожування конфлікту. Нинішня адміністрація США, схоже, більше орієнтована на досягнення цієї мети, а не на справедливе завершення війни та встановлення миру. Кремль, у свою чергу, постійно використовував свої офіційні заяви після розмов Трампа та Путіна, які, на відміну від повідомлень з Білого дому, відзначалися більшою деталізацією та ультимативним тоном. Більше того, як уже зазначалося на ТСН.ua, від моменту відновлення діалогу Вашингтону з Москвою, Росія значно збільшила кількість атак на цивільні об'єкти в Україні, що призвело до ще більшої кількості жертв серед українців, включаючи дітей.

У свіжому інтерв'ю для ABC News, яке відбулося у вівторок, 29 квітня, Трамп знову підкреслив, що "це не його війна — це війна Байдена", вказуючи на те, що Європа повинна суттєво збільшити свої витрати на підтримку України. Хоча Європейський Союз вже вживає заходів у цьому напрямку, Трамп продовжує поширювати неправдиву інформацію. Далі він заявив: "Якби я не виграв вибори, він (Путін — ред.) захопив би всю Україну". Ця заява є ще більшою неправдою, оскільки Путін не в змозі здійснити такі дії завдяки героїзму українських Сил оборони, які безперервно завдають втрат російській армії, що, до речі, отримує підтримку від КНДР у вигляді солдатів, а від КНР — новітньої зброї.

На запитання журналіста ABC News, чи дійсно Путін все ще хоче миру, збільшуючи кількість ракетних обстрілів України, Трамп відповів: "Він (Путін -- Ред.) готовий припинити бойові дії. Я думаю, що він так думає через мене. Його мрією було захопити всю країну (Україну -- Ред.). Думаю, що через мене він цього не зробить". Разом із тим, Трамп ухилився від відповіді на запитання, чи довіряє Путіну, але сказав, що Путін його поважає.

У розмові з The Atlantic, що відбулася на початку другого терміну президентства Трампа, він висловив ще одну цікаву думку, в якій зазначив, що Путін може створити обставини, за яких США підтримають Україну, "але не обов'язково Зеленського". Цей коментар ще раз підкреслює, що в оточенні Трампа, яке просуває російські інтереси та наративи в нинішній адміністрації США, існує переконання, що Росія насправді прагне миру, але цьому заважає, як часто стверджують у Кремлі, "київський режим".

У неділю, 27 квітня, після важливих переговорів між Трампом та Зеленським у базиліці Святого Петра в Римі, присвячених похорону Папи Римського, держсекретар Марко Рубіо оголосив, що США не планують введення нових санкцій проти Росії, оскільки це може зашкодити мирному процесу. Незважаючи на заяви Трампа та його команди про намір збільшити тиск на Москву у випадку, якщо вона не зупинить вогонь і не розпочне серйозні переговори щодо припинення війни, численні західні медіа повідомляли, що поточна адміністрація США натомість пропонує Росії економічні вигоди, зокрема співпрацю в енергетичному секторі та інших галузях.

Згідно з інформацією, наданою Bloomberg і базуючись на свідченнях трьох джерел у Москві, Путін ставить умову, що в рамках будь-якої угоди про припинення вогню Росія повинна отримати контроль над чотирма українськими регіонами — Донецькою, Луганською, Херсонською та Запорізькою, які вона наразі не повністю контролює. Спеціальний представник Трампа, Стів Віткофф, який вже чотири рази брав участь у тривалих переговорах із Путіним, не зміг переконати його змінити цю позицію, навіть пропонуючи варіанти економічної співпраці між США та Росією, а також можливість зняття санкцій. Як зазначає видання, на даний момент переговори між США та Росією щодо мирного врегулювання опинилися в тупиковій ситуації.

"Обговорюючи питання тривалого припинення вогню, слід враховувати важливі аспекти, про які Путін згадував у Кремлі. Це також має велике значення, але без ясності з цих питань досягти тривалого миру буде складно," -- зазначив у вівторок, 29 квітня, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Ці "деталі" напередодні озвучив очільник МЗС Росії Сергій Лавров: визнання міжнародною спільнотою російського статусу Криму, Севастополя, Донецької і Луганської областей, Херсонської та Запорізької територій; скасування санкцій, судових позовів і ордерів на арешт; а також повернення заморожених активів Росії тощо.

Ні Україна, ні Європейський Союз не погодяться на це. Таким чином, цього тижня адміністрації Трампа доведеться приймати рішення: чи продовжувати тиснути на Росію, щоб змусити її сісти за стіл переговорів, чи ж зняти руки і покинути процес. Якщо команда Трампа вибере другий варіант, це ще більше негативно вплине на їхні рейтинги, які і так знижуються. Не так давно Марко Рубіо підкреслив, що цей тиждень є вирішальним. А Трамп додав, що сподівається на укладення угоди з Росією протягом найближчих двох тижнів. Проте малоймовірно, що Путін зробить Трампу такий жест доброї волі.

Related posts