Кремлю на руку: генсек ООН відвідає зустріч з Путіним, - повідомляє Telegraph.
Ця зустріч буде наймасштабнішою в Росії з моменту початку військових дій.
Цього тижня у російському місті Казань правитель РФ Володимир Путін проведе зустріч з лідерами понад двох десятків країн, які представляють половину населення світу. Очікується, що серед них будуть лідер Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді і навіть генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
За інформацією видання Telegraph, такий розвиток подій виявився суттєвим розчаруванням для тих, хто сподівався, що Росія за свої військові злочини та агресію проти України буде ізольована на міжнародній арені.
Особливо викликає обурення те, що на заході планується присутність Генерального секретаря ООН. Ця організація вже неодноразово засудила агресію Росії проти України як незаконну, а у березні Генеральна асамблея закликала агресора терміново зупинити свої дії. Невідомо, як у таких умовах Гутерріш може відвідати Казань, щоб висловити свою повагу до Путіна.
Серед запрошених гостей очікується Реджеп Таїп Ердоган — президент Туреччини, який, незважаючи на своє членство в НАТО, виявляє підтримку Кремлю, в той час як інші країни альянсу активно фінансують і постачають зброю Україні.
"Цей саміт стане наймасштабнішим у Росії з моменту початку вторгнення, і Путін використає цю можливість, щоб продемонструвати, що спроби Заходу ізолювати Москву зазнали невдачі. Через ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом, йому заборонено подорожувати, тому він не зможе відвідати саміт G20 у Бразилії наступного місяця. Натомість ті ж самі особи, які проклали шлях до його дверей, стануть свідками того, що він вважатиме дипломатичним успіхом", - зазначає видання.
Майже три роки тому, коли сталось повномасштабне вторгнення, світові лідери запевняли українців у підтримці, однак стає очевидним, що це вже не так, як було колись.
У серпні Азербайджан офіційно звернувся до БРІКС. У своїх коментарях представники Баку підкреслили, що ця ініціатива є частиною їхнього бажання зміцнити співпрацю з Китаєм.
Невдовзі Туреччина офіційно висловила намір стати членом БРІКС. Крім того, Малайзія також продемонструвала інтерес до цього альянсу.
На початку жовтня Куба подала запит на приєднання до міждержавного об'єднання БРІКС.
РФ оголосила про намір створити систему міжнародних платежів на базі БРІКС, щоб обходити західні фінансові санкції.
Як писав УНІАН, цього тижня у місті Казань (РФ) відбудеться саміт БРІКС. На думку Володимира Зеленського, цей захід для російського лідера є способом показати, що він не перебуває в міжнародній ізоляції.