ISW повідомляє, що Північна Корея може ухилитися від надання військової підтримки Росії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
У документі вказується, що 1 листопада в Москві відбулася зустріч між міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та його колегою з Корейської Народно-Демократичної Республіки Чо Сон-Хуї.
Під час діалогу північнокорейська сторона заручилася твердими гарантіями підтримки Кремля на тлі розгортання своїх військових у Росії. Також Чо зазначила, що диктатор Кім Чен Ин доручив підтримувати до перемоги "священну війну" Росії проти України.
В Інституті вивчення війни відзначили, що Чо звернувся до ідеї "священної війни" проти України. Аналітики підкреслили, що Російська православна церква вже використовувала схожу риторику, щоб обґрунтувати незаконне вторгнення РФ в Україну, представляючи це як екзистенційну та цивілізаційну боротьбу, до якої тепер приєдналася Північна Корея.
У звіті ISW підкреслюється, що поїздка Чо до Москви відбувається на фоні новин про розміщення 8 тисяч військовослужбовців з Північної Кореї в Курській області, які невдовзі долучаться до бойових дій разом із російськими силами проти Збройних Сил України.
Міністр оборони США Ллойд Остін на прес-конференції 31 жовтня заявив, що російські війська навчили північнокорейських колег користуватися артилерійськими системами, керувати безпілотниками і проводити базові тактичні піхотні маневри.
Водночас, аналітики ISW переконані, що незважаючи на прихильність Пхеньяна до російських зусиль, війська КНДР навряд чи зможуть запропонувати довгострокове вирішення проблем РФ із людськими ресурсами.
Згідно з інформацією, наданою Остіним, російські війська щоденно втрачають понад 1200 солдатів, що еквівалентно близько 36 тисячам втрат протягом місяця. За останніми даними з США, щомісячний призов у Росії коливається від 25 до 30 тисяч нових військових, що вказує на те, що країна не може компенсувати свої втрати на фронті у співвідношенні 1:1. Таким чином, 8 тисяч солдатів з КНДР відповідають приблизно тижневій нормі втрат по всьому фронту.
"Оскільки Північна Корея направила до Росії 12 тисяч військовослужбовців, залишається незрозумілим, як саме їх планують використовувати. Однак залучення солдатів КНДР до наступальних операцій з високим рівнем виснаження, з великою ймовірністю призведе до високого рівня втрат", - йдеться у звіті.
Нещодавно в ISW оцінили, що КНДР, імовірно, вирішила взяти участь у війні на боці Росії, щоб отримати цінний бойовий досвід сучасної війни. Однак в Інституті зазначили, що те, як російське командування використовує північнокорейські війська в бою, вплине на їхню здатність осмислено засвоювати і поширювати бойовий досвід.
"Якщо північнокорейські війська зазнають аналогічних росіянам втрат, то уроки, які Пхеньян сподівається отримати на полі бою, будуть підірвані. І Кім Чен Ин навряд чи буде змушувати свої війська зазнавати таких втрат на полі бою впродовж тривалого часу", - констатують в ISW.