Стратегія Трампа щодо вирішення конфлікту: нові подробиці про потенційні миротворчі контингенти.

Президент США Дональд Трамп заявив, що найближчими днями оприлюднить свій план мирного врегулювання війни в Україні, який може включати розміщення європейських військ для забезпечення припинення вогню. Ця заява пролунала на тлі повідомлень про можливе залучення миротворчих сил до процесу.
Цю інформацію наводить New York Post.
Згідно з даними, отриманими з адміністративних джерел, існує ймовірність, що в рамках укладених угод про припинення вогню в Україні можуть бути розміщені європейські військові. "Сили, які забезпечуватимуть стабільність, є складовою частиною тих гарантій безпеки, на які сподівається Україна," - підкреслив чиновник.
Розглядається ідея формування окремих миротворчих підрозділів, до складу яких увійдуть представники Росії, України та третьої не НАТОвської країни, які здійснюватимуть моніторинг за виконанням умов припинення вогню. США можуть підтримати цей процес фінансовими засобами, без залучення військових сил.
За інформацією Wall Street Journal, запропонований план може передбачати визнання Криму частиною Росії. Ця ініціатива викликає обговорення, оскільки як минулі адміністрації США, так і уряд України категорично відхиляли ідею визнання анексованих регіонів.
Інформатор в уряді України зазначив, що країна готова "відмовитися від 20% своєї території", якщо це буде трактуватися як "де-факто" визнання, а не "де-юре". Поняття "де-факто" передбачає визнання російської окупації без остаточного переходу прав на землі, тоді як "де-юре" означає формальне визнання російського суверенітету над цими територіями.
Ситуація з позиціями обох сторін щодо плану залишається неясною. Україна та Росія аналізують умови, проте офіційно не виявляють готовності до досягнення угоди.
Згідно з інформацією з джерел, міністр оборони України Рустем Умеров висловив думку, що Україна "майже на 90%" підтримує мирну угоду, запропоновану США. Проте згодом Умеров спростував цю заяву, наголосивши, що його відомство "не займається ухваленням політичних рішень".
Умеров підкреслив, що Україна ще 11 березня висловила підтримку ініціативі США про оголошення повного припинення вогню, однак Росія відмовилася від цієї пропозиції. Він також додав, що в умовах безперервних обстрілів з боку Росії "важко уявити, як можна вести бесіду або оцінювати прогрес будь-якого діалогу в 'відсотках'".
Очікується, що Умеров та інші члени української делегації, які брали участь у переговорах, нададуть звіт президенту Зеленському.
Міністр оборони України Рустем Умеров підкреслив, що ключовим питанням для України є забезпечення ефективності та надійного контролю за припиненням вогню. "Ми продовжуємо конструктивний діалог з нашими американськими партнерами і повністю віддані припиненню цієї війни", - заявив він.
Росія поки не висловила однозначної позиції щодо мирної угоди, хоча переговори тривають вже понад місяць. Спеціальний посланець президента США Стів Віткофф планує запропонувати "останню, найкращу пропозицію", яка може включати пом'якшення санкцій.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що Кремль "проаналізує і розгляне" результати 30-годинного припинення вогню, оголошеного на вихідних, перш ніж брати на себе зобов'язання щодо тривалішого припинення бойових дій. Він зазначив, що необхідно "обдумати і ретельно оцінити" результати, особливо враховуючи численні порушення режиму тиші.
"В кінцевому підсумку, як я вже зазначав на самому початку під час зустрічі з начальником Генерального штабу, ми побачимо, до чого призведе оголошення пасхального перемир'я," - заявив Путін.
У неділю Дональд Трамп висловив готовність до співпраці з Москвою та Києвом, якщо обидві сторони домовляться про завершення конфлікту.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що розповість про деталі "мирної угоди" між Україною і Росією вже найближчими днями.