Темний німецький талант. Найпотужніша економіка Європи призупиняє близько тисячі енергетичних ініціатив.
Проекти вітрової енергетики в Німеччині стали жертвою загрози.
У Німеччині близько 1000 проєктів вітроенергетики опинилися під загрозою через поправки до енергетичного законодавства. Про це пише Bloomberg.
Законопроєкт, внесений до парламенту, передбачає скасування процедури попереднього затвердження для окремих вітрових електростанцій.
Ганс-Йозеф Фогель, який очолює відділення Німецької федерації відновлювальних джерел енергії в Північному Рейні-Вестфалії, висловив думку, що ці нововведення можуть викликати "повне і непропорційне збільшення відхилення заявок на отримання ліцензій".
Швидше за все, документ буде затверджений у Бундестазі до позачергових виборів 23 лютого, оскільки він входить до складу більшого енергетичного пакету, який отримав підтримку з боку кількох партій 28 січня.
Раніше повідомлялося, що у 2024 році після скорочення бюрократичної тяганини Німеччина надала рекордну кількість дозволів на будівництво вітропарків на суші. Це стало результатом прагнення диверсифікувати постачання енергії після того, як через вторгнення РФ в Україну Німеччина припинила купувати російські вугілля і трубопровідний газ.
Уряд визначив відновлювальні проекти як "ключовий суспільний інтерес", що відповідає вимогам національної безпеки. Планується, що кожна з федеральних земель має виділити приблизно 2% своїх земель для розміщення вітрових турбін.
Однак місцеві громади висловили свій протест. Північний Рейн-Вестфалія, що займає провідні позиції у використанні вітрової енергії серед 16 федеральних земель Німеччини, перетворився на осередок протестних акцій.
Енергетичний пакет також включає положення про скорочення деяких субсидій на сонячну енергію, прискорення впровадження "розумних" лічильників, розширення фінансування теплоелектростанцій та стимулювання біоенергетики.
Найбільша економіка Європи, яка у 2023 році відмовилася від атомної енергетики, хотіла побудувати заводи, готові до використання водню, щоб знизити викиди парникових газів в енергетичному секторі й забезпечити резерв для відновлюваних джерел енергії, що швидко розширюються. У грудні 2024 року міністр економіки Німеччини Роберт Габек висловив сумніви щодо планів країни щодо відмови від вугільної енергетики до 2030 року.
Як стало відомо, 20 січня, в день своєї інавгурації, Дональд Трамп ухвалив рішення про вихід Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди. Це стало вже другим випадком, коли він вивів країну з цього міжнародного договору, адже перший раз це сталося під час його попереднього терміну на посаді президента.
Також стало відомо, що Трамп скасував заборону на видачу нових ліцензій для експорту СПГ, яка була введена його попередником Джо Байденом.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив позитивне ставлення до ініціатив президента США Дональда Трампа, спрямованих на підвищення обсягів експорту нафти та газу, зазначивши, що це матиме сприятливий вплив на Європу та Німеччину.